Донецький екзархат

Донецький екзархат

Українська Греко-Католицька Церква

Блаженніший Святослав відвідав Запоріжжя з душпастирським візитом

17 Січня 2023

Блаженніший Святослав відвідав Запоріжжя з душпастирським візитом

Візит розпочався з Божественної Літургії, яку очолив Блаженніший Святослав у храмі Святого Володимира Великого. Парафіяни, духовенство та монашество з вітальними словами та короваєм радо зустріли Главу УГКЦ на південно-східних теренах України. Під час богослужіння в місті лунали вибухи, та не зважаючи на російську атаку всієї України, відправа Літургії продовжилася.

Під час своєї проповіді Предстоятель пояснив зміст євангельського уривка про царя, який роздає царство своїм слугам (Лк. 19, 12–28), і наголосив, що наш Бог є тим, хто дає, а не бере. Подібно покликані робити й ми, люди. Пригадав і слова апостола Луки, які сьогодні не втрачають своєї актуальності: «Не бійся, мале стадо, бо вподобалося Отцеві дати вам Царство».

Звертаючись до вірних, Глава УГКЦ сказав: «Сьогодні я приїхав, щоб наочно засвідчити усім, що ви тут, у Запоріжжі, ми тут, на рідних українських землях, не є покинуті. З нами є наша велика Церква в Україні і всьому світі. З нами є всі добрі люди різних Церков, національностей, країн світу, які хочуть поділитися усім, що мають».

 

Опісля Божественної Літургії, Глава УГКЦ висловив свою щиру вдячність екзарху Донецькому, владиці Степану, духовенству, монашеству, вірним та волонтерам, які попри все допомагають нужденним, опікуються жертвами війни, гідно виконують свою роботу та благовістять. «Наша віра є тою силою, яка помножує, і помножує усі ресурси», – зазначив Блаженніший Святослав. Опісля разом із присутніми записав своє щоденне відеозвернення у храмі Святого Володимира у Запоріжжі.

 

Візит до «Карітас-Запоріжжя»

Глава УГКЦ також відвідав «Карітас-Запоріжжя», команда якого налічує понад 100 навчених і вмотивованих осіб, а напрямки діяльності охоплюють усі потреби людини. За час повномасштабного наступу «Карітас-Запоріжжя» допоміг понад 150 тисячам осіб у місті, а також біженцям, яких по 3 тисячі щоденно приходили до міста. «Ми мусіли, як покликані, служити, не працювати, і бути там, де люди потребували нашого служіння», — зазначив директор БФ «Карітас-Запоріжжя» о. Андрій Бухвак, розповідаючи про діяльність харитативної структури.

Блаженніший Святослав, звертаючись до волонтерів «Карітасу-Запоріжжя», сказав: «Перше слово, яке хочу вам сказати, — Дякую! Дякую кожному і кожній із вас. Те, що Запоріжжя сьогодні вільне — це чудо Боже. Зрештою, як і Київ. А отже, тепер наше життя має нову місію, бо чомусь ми живі. Вважаю, що в цьому є Божий задум для кожного з нас».

Предстоятель зазначив, що представники різних міжнародних гуманітарних організацій, які сьогодні приїжджають в Україну, з одного боку, шоковані масштабами гуманітарної кризи, а з іншого — вражені здатністю українців допомагати самим собі. «Ви, наш Карітас, рятуєте сьогодні Україну від гуманітарної катастрофи, яку ворог хоче спричинити за будь-яку ціну. І сьогоднішній масований обстріл України — цьому доказ», – додав Блаженніший Святослав.

Водночас Глава УГКЦ попросив працівників Карітасу дбати про власне здоров’я, зокрема духовне, користаючи з відповідних ініціатив, які створює УГКЦ. Предстоятель також запевнив працівників Карітасу, що робитиме все, щоб «ваші руки не були порожні».

 

Зустріч із родинами загиблих

Глава УГКЦ поспілкувався з матерями загиблих українських воїнів в приміщенні Карітасу. Він наголосив, що родичам полеглих захисників України дуже важливо збиратися разом. І звернув увагу, що духовні особи не завжди лікують тіло, однак Церква має ліки від самого Господа Бога, які здатні загоїти душевні рани. І такими ліками є молитва і Святі Таїнства.

«Я хотів сьогодні до вас прийти, щоб обняти, щоб ви відчули, що не самі у вашому горі. Ваш біль — наш біль. Вашим рідним і близьким, які вже є в руках Божих, нехай Господь дарує Царство Небесне, а вам усім — мужності жити далі, бо життя продовжується», — мовив Блаженніший Святослав до родичів загиблих захисників України.

 

Зустріч з місцевою владою

Перебуваючи у Запоріжжі Блаженніший Святослав зустрівся з головою Запорізької обласної військової адміністрації Олександром Старухом і виконувачем обов’язків міського голови Запоріжжя Анатолієм Куртєвим.

Глава УГКЦ цікавився гуманітарною ситуацію в місті та області, запитував про потреби запоріжців, особливо у важкий зимовий період, а також про те, як Церква може послужити людям. Натомість виконувач обов’язки мера Запоріжжя Анатолій Куртєв подякував Предстоятелеві за активне служіння Української Греко-Католицької Церкви, відзначивши, зокрема, діяльність «Карітасу-Запоріжжя».

На закінчення візиту до Запоріжжя Глава Церкви завітав на парафію Матері Божої Неустанної Помочі. Окрім Запоріжжя, Блаженніший Святослав відвідає також Дніпро і Кривий Ріг, де освятить храм Святого Миколая.

 


 

Прес-служба Донецького екзархату

за матеріалами: ugcc.ua