Донецький екзархат

Донецький екзархат

Українська Греко-Католицька Церква

“Бути поруч”: перша зустріч молоді екзархату на шляху до аніматорства

18 Березня 2023

“Бути поруч”: перша зустріч молоді екзархату на шляху до аніматорства

18 березня відбулася перша зустріч в рамках курсу аніматорства “Бути поруч” для молоді Донецького екзархату, який організовує християнська спільнота “НеОдин”. Науки провели на парафії Матері Божої Неустанної Помочі у Запоріжжі, куди приїхало понад 35 учасників.


Старші і молодші, дівчата та хлопці з Кам’янського, Першотравенська, Преображенки, Запоріжжя та Дніпра приїхали здобути нові знання та вміння, щоб бути християнськими аніматороми. Долучилися також і брати-семінаристи Київської Трьохсвятительської духовної семінарії. Більшість вже знайомі з цією сферою, оскільки не раз були в дитячих таборах та допомагали в організації заходів при своїх парафіях. Однак тепер кожен учасник став на дещо серйозніший шлях – повноцінного аніматорства. Як зазначив один з наставників брат Михайло: “Анімація – це стиль життя, спосіб передачі досвіду. Якщо ви станете аніматором – то це назавжди”.


 

Насичена програма розпочалася зі знайомства в ігровій формі та першої лекції про те, хто такий аніматор, якими рисами він повинен володіти і що означає бути аніматором. Після кава-брейку учасники працювали в групах розважаючи яким є їхній Бог. Результати напрацювання кожна група демонструвала публічно, що дало змогу іншим почерпнути нове для себе.


Згодом було ще трішки теорії про буття аніматора для інших, розуміння як і кому він служить. Разом із цим аніматорка-наставниця Настя поділилася власним досвідом спілкування з дітьми, проведенням ігор, вирішенням конфліктних ситуацій та інших аспектів анімації.

 

 


Прослухавши теоретичний матеріал та відповіді на хвилюючі питання розпочалася практична частина зустрічі – ігри, банси та велика гра! Холод на дворі не страшив нікого, бо танці розігріли все тіло, а квест не змушув довго стояти на місці та мерзнути. Під час гри тренували увагу, кмітливість, розумові здібності і навіть трішки почуття гумору.


 

 

Завершення одноденної зустрічі пройшло у храмі молячись за мир в Україні та прославляючи Господа. А також спільною вечерею та діленням враженнями:


“Це був неймовірний день. Купа емоцій, нові знайомства, цікава інформація від Насті про дітей різного віку, спосіб познайомитись гра в таксі, а також квест в якому ми програли, але це не головне. Головне те, що кожен для себе щось зрозумів. Я сиділа з задоволення слухала про те хто такий аніматор і яка його роль. Потім коли ми вийшли перший раз на вулицю,там було так холодно я думала ну блін шо ми будемо там робити ,там буде скучно а потім я зрозуміла що помилялась і я вдячна кожному із вас за ці емоції за цей проведений час, за те що я багато чого дізналась нового ,це було неймовірно, дякую вам за все . З нетерпінням чекаю на 2 зустріч!”, – Анастасія Кривошей, с. Преображенка.


“Я себе знову відчув дитиною. Максимально кайфанув і отримав море радості. Дякую за навчання за знайомства. Чекаю наступної здибанки”, – Дмитро Сорокопуд, Львів.


“Я дуже вдячна організаторам і учасникам за цей день!Я і сьогодні переживаю цей день) Сподобалося і доклад Насті про психологію дітей і підлітків, і лекції Михайла, легкі, на позитиві. Також в захопленні від ігор і танців! Дякую також усім учасникам за позитивний настрій і дружнє спілкування. Вже з нетерпінням чекаю наступної зустрічі”, – Марина Бех, с. Преображенка. 

 

  

Цією зустріччю лиш розпочався курс аніматорства “Бути поруч”. Час радощів, нових знайомств та планування майбутнього. Щиро дякуємо всім учасникам за прагнення бути поруч сьогодні з нами, а в майбутньому з усіма своїми учасниками, як аніматор! А також наставникам, які ділилися власним досвідом та знаннями! Далі обов’язково буде, бо наступна зустріч 22 квітня. Чекаємо та готуємося!  


Прес-служба Донецького екзархату