Донецький екзархат

Донецький екзархат

Українська Греко-Католицька Церква

День народження в полоні: у молитві горнемося до вас, о. Богдан

26 Лютого 2023

День народження в полоні: у молитві горнемося до вас, о. Богдан

Цього дня, 27 лютого, свій 58-ий день народження справляє ієромонах Богдан Гелета. На жаль, його він застав у полоні російських терористів.


16 листопада 2022 року о. Богдана Гелету, разом з о. Іваном Левицьким, заарештувала окупаційна влада. Вже понад 3 три місяці ієромонахи згромадження Найсвятішого Ізбавителя перебувають в полоні. Однак вірні та духовенство пам’ятають про них. З нагоди 58-річчя о. Богдана владика Степан Меньок, екзарх Донецький, та єпископ-помічник Максим Рябуха звернулися зі словами підтримки та вітання до сьогоднішнього іменинника. Хоч і зараз отець немає можливості почути чи прочитати ці слова, однак після звільнення це стане реальним. А для кожного з нас ці звернення є нагадуванням не забувати за полонених та молитися за їх звільнення!
“Вітаємо ієромонаха Богдана Гелету з 58-річчям його життя! Христа ради в’язня, який в полоні підносить молитву до Бога. І ми також просимо, щоб дав йому сили, кріпості, духа Божого витримати всі ті поневіряння та вийти у славі, щоб й надалі голосити Слово Боже!
Многая і благая літа, дорогий наш отче Богдан!
+ владика Степан, екзарх Донецький ” 
“Дорогий отче, сьогодні День Народження буде без торта і свічок, без дзвінких співів ваших друзі біля святкового столу і навіть без Літургії при святому Престолі в колі рідних духу і серцю співбратів….
Але і цей День Народження – в Божій присутності, як той перший, дарований Богом для вас, для батьків, для України, для Христової Церкви…
Тихо в молитві сьогодні горнемося до вас, і віримо, що ви відчуваєте нашу пам’ять, нашу любов, наші пошуки хоч якогось шляху вашого і о.Івана звільнення з полону…
Ваш День Народження сьогодні – це особлива пам’ять про те, що сам Бог мріяв про ваше життя, бо знав, що воно буде вираженням Його батьківської слави у найтемніших куточках нашої землі…
Поруч із вами у наших скромних молитвах, у вірі, що все перейдете як вірний учень Христа, і що Бог благоволить наповнити світлом усі простори вашого ув’язнення, а вас збереже у житті і чим скоріше поверне до нас! 
+єпископ-помічник Максим Рябуха”