Донецький екзархат

Донецький екзархат

Українська Греко-Католицька Церква

Допомога переселенцям та мешканцям прифронтових зон – безкоштовні вода, їжа та ліки

30 Жовтня 2023

Допомога переселенцям та мешканцям прифронтових зон – безкоштовні вода, їжа та ліки

Мешканці прифронтових зон Донеччини та Запоріжжя, а також переселенці, отримали необхідну гуманітарну допомогу. Це стало можливим завдяки плідній співпраці Донецького екзархату, Благодійного фонду “Карітас Маріуполь” та міжнародному фонду Renovabis.

 

 

Продовжуємо активно надавати допомогу тим, хто цього потребує, забезпечуючи життєво необіхідними речима переселенців, пенсіонерів та постраждалим внаслідок війни. Через постійні обстріли донеччани не мають повноцінного доступу до водопостачання, тож забезпечити себе та родину технічною і, тим паче, питною водою є викликом сьогодення. Тож за жовтень в 22 локаціях на Донеччині місцеві отримали 160 тонн чистої питної води, яку потребують щодня.

 

 

Разом із цим в 3-х ОТГ Донеччини: Селидівській, Покровській та Новогродівській, нужденних забезпечують гарячими повноцінними обідами. До складу входять перші страви, гарнір, хліб та гарячий чай з печивом. По такі обіди переважно приходять пенсіонери, люди з інвалідністю та малозабезпечені. Для них допомога у вигляді гарячих обідів є вагомою підпримкою, адже власних коштів, яких є не багато, не завжди вистачає на всі потреби, та ще до того ж інколи відсутні газ та світло через обстріли. Таким чином за жовтень гарячими обідами нагодували близько 2 200 людей.

 

 

З приходом осені та холодів зросла потреба й у ліках, особливо протизастудних. Перші партії необхідних ліків вже було роздано в Кривому Розі та Запоріжжі. Оскільки сезон опалення ще не почався, а на вулиці вже похолодало застуди та хвороби мають більші шанси, щоб уразити організм людини. Потребують лікування і дорослі, і маленькі діти, які були змушені покинути свої домівки разом з батьками та влаштовувати своє життя з початку у новому місті.

 

 

 
 
 

Ангеліна Вовк, прес-служба Донецького екзархату