Донецький екзархат

Донецький екзархат

Українська Греко-Католицька Церква

Глава УГКЦ відвідав парафії Донецького екзархату в Дніпрі

17 Січня 2023

Глава УГКЦ відвідав парафії Донецького екзархату в Дніпрі

Продовжуючи свій душпастирський візит до Донецького екзархату, Глава УГКЦ Блаженніший Святослав відвідав місто Дніпро. 16 грудня Предстоятель завітав до БФ «Карітас-Донецьк», а 17 грудня звершив Божественну Літургію у храмі Святого Миколая Чудотворця, відвідав парафію Покрову Пресвятої Богородиці та зустрівся з представниками місцевої влади.

 

Під час візиту до «Карітасу-Донецьк» Глава УГКЦ насамперед подякував цій благодійній організації нашої Церкви за працю, а також запевнив, що Церква старатиметься робити все можливе для того, щоб руки волонтерів ніколи не були порожніми і завжди мали можливість допомагати потребуючим.

 

Блаженніший Святослав зауважив, що серед волонтерів і соціальних працівників дуже багато молодих людей, які, за його словами, змінюють на краще свою Церкву, своє суспільство і Україну.

 

«Зокрема тут, серед наших волонтерів, працівників Карітасу в Дніпрі, я бачу тільки молодих людей. Як захист Батьківщини перетворився на великий молодіжний рух в Україні, так і соціальне служіння в Україні є великим молодіжним рухом — дівчата і хлопці нині будують майбутнє своєї держави», — зазначив Глава УГКЦ.

 

Наступного дня, у суботу 17 грудня, Глава Церкви очолив Божественну Літургію у храмі Святого Миколая у Дніпрі, на якій із ним співслужив владика Степан Меньок, екзарх Донецький, та священники Патріаршої курії і Донецького екзархату.

 

Пригадуючи освячення храму Святого Миколая в Дніпрі шість років тому, Глава УГКЦ зазначив: «Тоді ми з вами стверджували, що вшановувати святого Миколая потрібно не тільки через ікони, піснеспіви чи запашне кадило, а конкретними ділами. Той продовжує місію святого Миколая, хто чинить такі самі діла милосердя, як він. Недаремно цей храм є духовною опорою всього нашого центру гуманітарного служіння Карітасу Донецького екзархату в м. Дніпрі».

 

Відтак Предстоятель подякував о. Василеві Пантелюку і всім, хто тут невтомно служить, «щоб діло святого Миколая здійснювалося у місті, яке справедливо вважають найбільшим гуманітарним хабом України».

 

По завершенні Літургії, Блаженніший Святослав від імені усієї Церкви подякував священникам Донецького екзархату за розвиток парафій, які стали осердям любові й милосердя, а також разом з духовенством і мирянами записав у храмі Святого Миколая Чудотворця у Дніпрі своє щоденне ранкове відеозвернення.

 

Перебуваючи з візитом у Дніпрі, Патріарх також відвідав парафію Покрову Пресвятої Богородиці та зустрівся з представниками місцевої влади.

 

 


 Джерело: ugcc.ua