Донецький екзархат

Донецький екзархат

Українська Греко-Католицька Церква

Матері Божої Неустанної Помочі: як свято відзначили в Донецькому екзархаті

4 Липня 2023

Матері Божої Неустанної Помочі: як свято відзначили в Донецькому екзархаті

2 липня Греко-Католицька Церква відзначала свято Матері Божої Неустанної Помочі, на честь якої в Донецькому екзархаті названо 2 парафії: в Запоріжжі та Кам’янському, Дніпропетровська область.

 

 

 

Урочисту Божественну Літургію на парафії Матері Божої Неустанної Помочі у Кам’янському очолив о. Олег Ладнюк, монах салезіянського чину УГКЦ із м. Дніпро, у співслужінні настоятеля парафії о. Михайла Неїжмака та о. Володимира Процько, римо-католицького священика місцевої парафії святого Миколая.

 

 

З духовним словом до парафіян та гостей звернувся о.Володимир: «На прикладі постаті Діви Марії ми усі вчимося покори та послуху Божій волі у своєму  житті. Потрібно навчитися і вміти чути та слухати Бога, чинити Його волю і маємо у цьому добрий та дієвий приклад Богоматері. У часі війни просімо Божу Матір про її Покров, неустанну поміч та заступництво над страждаючим українським народом, бо ще не чувано ніколи, щоб Вона не допомогла».

 

 

 

 

 

В цей ж час Божественна Літургія з почитанням Матері Божої Неустанної Помочі відбулася і в Запоріжжі. Богослужіння звершив о. Михайло Заверчук спільно з о. Ростиславом Спринюком та о. Святославом Розлуцьким.

 

 

Під час проповіді о. Михайло пригадав про доброту, силу помочі та опіки Пресвятої Богородиці, зокрема на прикладі запорізької парафії, яка розпочиналася з декількох людей в маленькій старенькій хатинці, а сьогодні до великого храму приходить близько 100 вірних, які в часі війни молять Богородицю про опіку над українським народом.

 

 

Завершилося святкування мируванням, освяченням води та привітанням від діток парафії.

 

 

 

Мати Божа Неустанної Помочі, моли Бога за нас грішних!

 

 


Ангеліна Вовк, прес-служба Донецького екзархату