Донецький екзархат

Донецький екзархат

Українська Греко-Католицька Церква

Нові вікна та забезпечення ліками: Донецький екзархат допомагає постраждалим внаслідок війни

23 Жовтня 2023

Нові вікна та забезпечення ліками: Донецький екзархат допомагає постраждалим внаслідок війни

Кривий Ріг – місто, яке стало прихистком для чималої кількості переселенців, а також місто, яке часто здригається від вибухів і “прильотів”. В рамках проекту з оперативного реагування в кризових ситуації Донецький екзархат, через парафію Святого Миколая Чудотворця в Кривому Розі, надає необхідну допомогу постраждалим внаслідок війни. Актуальними потребами є заміна вікон, які вибило у будинках внаслідок вибухів, а також забезпечення ліками. Проект реалізується за співпраці міжнародного фонду Renovabis.

Серед актуальних потреб є заміна вікон, які пошкодило або ж повністю вибило внаслідок вибухів. Сьогодні купівля та встановлення вікна з двох частих коштує мінімум 4 тисячі гривень, а в квартирах їх переважно більше ніж одне. Тож обходиться це чималим коштом, особливо для пенсіонерів, людей з інвалідність, малозабезпеченим та багатодітним сім’ям. Завдяки проекту та міжнародній підтримці люди мають можливість підготувати свою домівку до холодів та зимового періоду.

Своєю історією ділиться з нами Євген Вікторович. До повномасштабного вторгнення 9 років займався науковою діяльністю та викладав в університеті. Одного осіннього ранку його житло залишилося повністю без вікон. Уламки та скло внаслідок вибуху російської ракети розлетілися всією квартирою, а сам чоловік, лежачи ще в ліжку, встиг прикритися руками та захистити обличчя. Спершу зупинив кровотечу з руки самотужки шматком тканини, а згодом приїхала швидка та надала допомогу. Станом на сьогодні в квартирі Євгена вже встановлено 4 нових вікна.

Внаслідок вибуху постраждала також квартира 86-річної Лідії Дмитрівни. Жінка живе сама, чоловік помер 15 років тому, а син 3 тому від раку горла. Згодом Лідія перенесла інсульт і довший час була фактично прикута до ліжка та потребувала догляду. Піклувався і досі підклується про неї її брат Микола, який регулярно навідується до неї в квартиру. На момент «прильоту» Лідія була в квартирі сама, ще спала. Врятувалася завдяки тому, що була вкрита одіялом. Після вибуху брата Миколу 6 годин не пускали в квартиру, щоб дізнатися, що з його сестрою. Жінка розуміла що щось вибухнуло, але не знала що саме, довкола все було в склі від розбитих вікон. Сьогодні всі вікна в квартирі Лідії вже замінено.

Не менш важливою підтримкою для українців сьогодні є допомога з придбанням ліків, які часто є дороговартісними, а прийматися мають на регулярній основі чи кожного дня. По допомогу із купівлею ліків звернулася переселенка з Херсонщини, яка розповіла нам свою історію життя.

Неля Михайлівна родом з с. Миколаївки, Бериславського району Херсонської області. Після звільнення від окупантів довелося все ж виїхати через складну ситуацію до якої призвів підрив Каховської ГЕС. Брат Нелі, син та племінник захищають Україну зі зброєю в руках. В Кривому Розі жінка живе з другим сином та невісткою. Роботи немає, бо весь час Неля присвячує лікуванню та догляду за важкохворим сином в якого атрофація нижніх кінцівок. При цьому Неля Михайлівна також має захворювання ноги. Тож більша частина коштів витрачається на придбання ліків. Завдяки проекту та підтримці переселенці мають можливість отримати необхідні ліки та забезпечити лікування своєчасно.


Ангеліна Вовк, прес-служба Донецького екзархату