Донецький екзархат

Донецький екзархат

Українська Греко-Католицька Церква

Обрано єпископа-помічника для Донецького екзархату

18 Вересня 2022

Обрано єпископа-помічника для Донецького екзархату

Папа Франциск дав згоду на рішення Синоду Єпископів УГКЦ та надав священикові-салезіянинові Максимові Рябусі титулярний осідок Стефаніако.

У понеділок, 19 вересня 2022 р., у Ватикані повідомлено про те, що Синод Єпископів УГКЦ обрав преподобного отця Максима Рябуху, СДБ, Єпископом-помічником Донецького Екзархату УГКЦ, якому Святіший Отець надав свою згоду, призначивши титулярний осідок Стефаніако.

Біографічна довідка

Єпископ-номінат Максим Рябуха народився 18 травня 1980 р. у Львові. В 1998 року вступив до Товариства святого Франциска Сальського, члени якого відомі як салезіяни. Після початкового вишколу, завершив філософсько-богословські студії в Папському Салезіянському Університеті в Римі. Крім того, здобув дипломи з управління персоналом в Київській МАУП, управління в Львівській Політехніці та соціальної педагогіки в Закарпатському Національному Університеті.

Отримавши 4 серпня 2007 ієрейське рукоположення, о. Максим виконував різні обов’язки у згромадженні, зокрема, був директором катехитичної школи при парафії Покрова Пресвятої Богородиці у Львові, керівником салезіянської ораторії у Винниках, настоятелем салезіянської спільноти в Дніпрі, адміністратором парафії святого Івана Золотоустого в Києві, очолював академічне душпастирство в Київській архиєпархії УГКЦ та співпрацював з Апостольською нунціатурою в Києві. Займався також викладацькою діяльністю та був обраний Провінційним Вікарієм української провінції. 

 

 Джерело: Vatican News