Донецький екзархат

Донецький екзархат

Українська Греко-Католицька Церква

“Один Бог, одна віра, одне хрещення”: у Дніпрі звершили Екуменічний Молебень за єдність християн

25 Січня 2024

“Один Бог, одна віра, одне хрещення”: у Дніпрі звершили Екуменічний Молебень за єдність християн

25 січня у храмі Покрови Пресвятої Богородиці, що у м. Дніпро, звершили Екуменічний молебень за єдність християн у світі. Молитву очолив владика Степан Меньок, екзарх Донецький, за співучасті представників католицьких, православних і протестантських Церков.

 

 

Організував Молебень голова Комісії міжконфесійних та міжрелігійних відносин Донецького Екзархату УГКЦ о. Владислав Ігнатюк. Серед присутніх були: архимандрит о. Никанор, адміністратор єпархії Української Автокефальної Православної Церкви, Андрій Шмайцер, старший рабин Єврейської месіанської громади Алія та єврейського месіанського союзу, Тер Амазасп, настоятель Вірменської Апостольської Церкви Святого Григорія Просвітителя, Сергій Бевз, пастир релігійної громади Братської Євангелічної Лютеранської Церкви “Жива Вода”, який є головою Ради Християнських Церков Дніпропетровської області, Генадій Гвоздецький, старший пастир християнської Церкви “Пробудження”, Михайло Мокієнко, єпископ об’єднання церков християн віри Євангельської Дніпропетровської області, Степан Бокоч, старший пресвітер євангельських християн баптистів Дніпропетровської області, Павло Дегтярьов, пастир християн віри Євангельської м. Дніпро та інші духівники.

 

 

В своєму слові владика Степан Меньок пригадав про поняття екуменізму: “Екуменізм в релігійному розумінні означає те, що ми збираємося, щоб усвідомити, що Церква Христова розділилася на різні частини. Але що дало нам можливість з’єднатися? Дух Святий, який зробив велику справу”.

 

 

Згодом поділився своїми думками, щодо єднання християн сьогодні, зокрема в часі війни, та пригадав слова з Євангелія, які звучали під час Молебня.

 

 

“Для того, щоб нам об’єднатися – нам треба більше молитися. Якщо Україна об’єдналася під тиском війни, але ми не можемо сказати, що під тиском війни йде релігійне об’єднання. Ми спільно молимося, але ця екумена не діє. І тому, Господеві розходиться, “щоб всі були одно, як Ми з Тобою, одно…”

 

 

Про єдність християн засвідчив, зокрема своєю присутністю, також настоятель Вірменської Апостольської Церкви Святого Григорія Просвітителя Тер Амазас: “Сьогодні чудовий день, коли ми всі разом молилися. І це показує, що між нами є єдність, а коли існує єдність, тоді в нас все вдається”.

 

 

Ми різні, але Богові подобається різність. Тяжко казати, що Богові хочеться чи подобається, але коли читаємо Євангеліє, то можемо побачити, що Бог йшов до всіх. І ми, християни, подаємо руку одне одному, беремося за руки і єднаємося в молитві, говорячи “Господи ми твої діти“, – зауважив о. Василь Колодій, адміністратор храму Покрови Пресвятої Богородиці.

 

 

Поділився своїми думками із присутніми та тими, хто дивився пряму трансляцію о. Сергій Нарольський, ректор Дніпровської Духовної Семінарії ім. Преподобного Нестора Літописця Православної Церкви України: “Христос говорить істину, яка не є суб’єктивною. Дай нам Боже сили почути Ісуса Христа в єдності Святого Духа. Почути по справжньому і стати християнами по духу і по ділу”.

 

 

 

 

 

 

 

 

Запис прямої трансляції доступний на YouTube каналі о. Василя Колодія: 

 

 

 

 

 

Нагадаємо, що з 18 по 25 січня 2024 року у світі проходить Тиждень молитов за єдність християн, гасло якого — «Навчіться чинити добро, шукайте справедливості». Матеріали для екуменічних молитов цього року підготувала Міжконфесійна рада Церков Міннесоти у США.

 

 


 
Ангеліна Вовк, прес-служба Донецького екзархату
Фото: Денис Черечеча