Донецький екзархат

Донецький екзархат

Українська Греко-Католицька Церква

Особисті речі полонених отців редемптористів та пошкоджена вогнем війни ікона: Папа Римський отримав подарунок від українських єпископів

7 Вересня 2023

Особисті речі полонених отців редемптористів та пошкоджена вогнем війни ікона: Папа Римський отримав подарунок від українських єпископів

Під час зустрічі зі Святішим Отцем Франциском, яка відбулася 6 вересня у Ватикані, владики Української Греко-Католицької Церкви передали Папі особисті речі полонених отців редемптористів о. Івана Левицького й о. Богдана Гелети, а також пошкоджену вогнем війни ікону. Єпископи сподіваються, що речі полонених священників нагадуватимуть Папі про безліч інших в’язнів, які й надалі залишаються в російських тюрмах.

Серед особистих речей заарештованих окупаційною російською владою в Бердянську 16 листопада 2022 року українських священників — о. Івана Левицького й о. Богдана Гелети — місійний хрест, молитовник і вервиця, а ще фотографії самих священнослужителів.

Такий дар українські єпископи принести Папі Римському, щоб насамперед подякувати йому за те, що він робить для звільнення українських полонених. Завдяки зусиллям Святого Престолу багато українців повернулися додому з ворожої неволі.

Водночас, єпископи сподіваються, що речі полонених священників нагадуватимуть Папі про безліч інших в’язнів, які й надалі залишаються в російських тюрмах, зокрема про самих священників УГКЦ із Бердянська. Владики попросили Папу пам’ятати про них і не переставати робити кроки для їхнього визволення.

Ікона Ісуса Христа, яку українські єпископи подарував Папі, була пошкоджена вогнем під час пожежі в храмі с. Червоне Запорізької області, поблизу Гуляйполя. Її після деокупації села українські військові передали капеланові Української Греко-Католицької Церкви.

Ікона зі спаленого внаслідок обстрілу росіян храму є нагадуванням, що росія в Україні воює не лише з військом, а й цивільними, нищить сакральні споруди. Водночас ця ікона — свідчення того, що разом з українським народом, невинною жертвою несправедливої російської агресії, у тілі цього народу страждає сам Бог.

 


Джерело: Департамент інформації УГКЦ