Донецький екзархат

Донецький екзархат

Українська Греко-Католицька Церква

Питна вода для прифронтових міст Донеччини

6 Жовтня 2023

Питна вода для прифронтових міст Донеччини

Через постійні обстріли мешканці Донеччини не мають повноцінного доступу до водопостачання. Чим ближче до лінії розмежування, тим важче забезпечити людей як технічною, так і вкрай необхідною питною водою. Завдяки співпраці Донецького екзархату УГКЦ, благодійної організації «Карітас Маріуполь» та фінансуванню міжнародним фондом Renovabis в Селидівській та Новогродівській ОТГ встановлено ємності для питної води.

 

 

Від серпня 2023 року в Селидівській ОТГ вже є 17 локацій, де можна безкоштовно набрати очищену питну воду. А також 5 локацій з резервуарами питної води в Новогродівській ОТГ. Щотижня волонтери привозять по 40 тонн води. Цією кількістю вдається забезпечити близько 4 тисяч мешканців сіл та містечок.

 

 

За словами місцевих, дістати технічну воду, щоб попрати речі та помитися було важко через пошкодження водопостачання внаслідок обстрілів. На разі, місцевій владі вдалося поновити централізовану подачу технічної води, однак ще в тестовому режимі та чітко за графіком. Питну ж воду мешканці можуть брати фактично лише з встановлених ємностей.