Донецький екзархат

Донецький екзархат

Українська Греко-Католицька Церква

У Дніпрі відбувся Соціальний Форум Донецького Екзархату

13 Грудня 2023

У Дніпрі відбувся Соціальний Форум Донецького Екзархату

12 грудня у місті Дніпрі відбувся Соціальний Форум Донецького Екзархату участь в якому взяли директори та представники організацій, які займаються соціальним служінням, а також владика Степан Меньок, екзарх Донецький та єпископ-помічник Донецького екзархату Максим Рябуха. Протягом трьох годин було обговорено поточні питання і становище соціального служіння в межах Донецького екзархату враховуючи воєнний стан в державі та ситуацію на фронті, а також визначено ключові завдання для подальшого розвитку.

 

 

Розпочалася зустріч із вступного слова синкела соціального служіння Донецького екзархату о. Василя Пантелюка щодо соціального служіння Церкви та вручення нагороди “Хрест Карітасу”. Опісля о. Василь доповів про служіння Благодійного Фонду “Карітас Донецьк” у м. Дніпро. Команда фонду протягом усього часу війни надає грошову допомогу, психологічну підтримку, гарячі обіди для рятувальних служб та постраждалих. За 500 днів повномасштабного вторгення грошову допомогу отримало понад 20 тис. осіб; більше 4 тис. дітей отримали підтримку від благодійного фонду; понад 4 тис. людей отримали прихисток у шелтері та більше 200 волонтерів залучено до служіння у БФ “Карітас Донецьк” у м. Дніпро.

 

 

Наступним пунктом доповіді та обговорення була допомога Церкви внутрішньо переміщеним особам, парафіянам та місцевій громаді. Про опіку над воїнами та їх сім’ями доповіли о. Іван Талайло з Кривого Рогу та п. Марія Пагулич із Кам’янського. Зокрема, обговорили труднощі та здобутки щодо опіки над пораненими, тими, хто втратив своїх рідних, над рідними військовослужбовців та самими військовослужовцями.

 

 

На Соціальному Форумі підняли також важливі питання допомоги дітям та молоді в отриманні освіти, труднощі з якими вони зустрічаються та як Церква може допомогти вирішити ці проблеми. Завершили зустріч питанням соціального підприємництва про яке доповів о. Василь Іванюк, а також складанням планів соціального служіння Донецького екзархату враховуючи виклики сучасності.

 

 

 
 
 
 

Ангеліна Вовк, прес-служба Донецького екзархату