Донецький екзархат

Донецький екзархат

Українська Греко-Католицька Церква

У Запоріжжі відбувся з’їзд парафіяльних спільнот “Матері в Молитві”

26 Листопада 2023

У Запоріжжі відбувся з’їзд парафіяльних спільнот “Матері в Молитві”

25 листопада, у храмі св. Володимира що в Запоріжжі, відбувся з’їзд парафіяльних спільнот “Матері в Молитві” Донецького екзархату УГКЦ. В рамках зустрічі відбулося також призначення нового духівника спільноти, відкриття недільної школи та конференція владики Максима Рябухи. 

 

 

Розпочалася зустріч із Архиєрейської Божественної Літургії, яку очолив владика Максим Рябуха, єпископ-помічник Донецького екзархату УГКЦ. Співслужили архиєрею о. Андрій Бухвак, о. Іван Василенко, о. Ігор Пагулич, о. Стефан Попадюк та о. Святослав Розлуцький. Спільно молилися матері із трьох областей – Донецької, Дніпропетровської та Запорізької.

 

Опісля Божественної Літургії владика Максим подякував о. Петру Креніцкому за ревне служіння та зачитав офіційний декрет владики Степана Менька про призначення нового духівника спільноти “Матері в Молитві” – о. Ігора Пагулича. А також відбулося урочисте відкриття парафіяльної катехитичної школи ім. вл.Андрія Сапеляка у Запоріжжі, директором якої призначено с. Єлисавету Варніцьку, ЧСВВ.

 

Опісля духовенство і учасниці спільнот мали спільний обід та час для спілкування, ділення досвідом і свідченнями.

 

В часі зустрічі була конференція владики Максима присвячена цінності молитви, особливо молитви матерів. 

 

“Материнська молитва – це дуже велика сила, особливо коли вона спільна. Така молитва є потужною підтримкою у часі випробувань для дітей, для сім’ї та родини, а також одна для одної. Разом у молитві легше витримати і вистояти будь-які випробування і виклики.”, – зазначив владика Максим.

 

Єпископ пригадав також і про важливість довіряти Господеві та помічати Його присутність у повсякденному житті, дякуючи за все те добро, яке досвідчуємо: “Один мудрець запитав свого приятеля: “Як у тебе справи?” Той йому каже: “Все зле!“ Мудрець йому відповідає: “Не кажи – все зле, бо Бог почує тебе, і скаже – о… Ти ще не знаєш, що таке по справжньому зле…, і зробить тобі ще гірше. Краще кажи – все добре!, і тоді Бог, почувши тебе, скаже – о… Ти ще не знаєш, що таке по справжньому добре…, і подарує тобі ще більше добро”. В цьому є своя мудрість: бачити добро, дякувати за нього та його примножувати”.

 

На завершення конференції архиєрей нагадав матерям, що їхня молитва та присутність є “активним та дієвим свідченням живої віри через різні вчинки та заходи. Спільнота “Матерів у Молитві” привертає до Христа також інших людей”.

 

Відтак, Матері разом помолилися своє молитовне правило, завдяки отриманим у дар Молитвенникам від спільнот “Матерів у Молитві” Львівської Архиєпархії.

 

Після зустрічі, згадуючи невинно замордованих жертв Голодомору, єпископ-помічник спільно з духовенством помолилися Панахиду перед пам’ятником жертвам Голодомору у центрі Запоріжжя.

 
 
 

Ангеліна Вовк, прес-служба Донецького екзархату