Донецький екзархат

Донецький екзархат

Українська Греко-Католицька Церква

Урочисте святкування Христового Воскресіння в Запоріжжі

6 Травня 2024

Урочисте святкування Христового Воскресіння в Запоріжжі

Великдень –  це найголовніше і найдавніше християнське свято усього богослужебного року. Для християн цей день символізує перемогу життя над смертю, звільнення від тягарів гріха, перехід до вічної свободи і любові.

 
 

5 травня, у світле свято Воскресіння Господнього, храм Матері Божої Неустанної Помочі в місті Запоріжжі був переповнений вірянами, які зібралися, щоб разом прославити цю величну подію.

 

 

Архиєрейську Божественну Літургію очолив владика Максим Рябуха у співслужінні отця Романа Вовка, настоятеля парафії, о. Ростислава Спринюка, о. Михайла Заверчука, о. Святослава Розлуцького та отця-диякона Маркіяна Буняка. До богослужіння долучилися також семінаристи Львівської Духовної Семінарії.

 

 

 

 

 

 

У своїй проповіді владика Максим підкреслив велич свята Воскресіння, яке дарує нам надію та спасіння. Він закликав вірян зміцнювати свою віру, жити по-християнськи та нести світло Христової любові у світ. 

 

 

“Сьогодні життя перемогло смерть раз і назавжди. Смерть більше не має влади над нами, а це означає, що кожен з нас від цього світлого торжества Христового Воскресіння покликаний переосмислити своє життя, почати дивитися на своє життя Божими очима. Ми не знаємо, як воно є, але Христос сьогодні вносить світло у нашу душу, у наші серця, у наші думки.

 

Ці роки війни мають такий запах смерті. Ми часто ходимо в якомусь такому не розумінні та в якійсь певній розгубленості, бо ніхто із нас не знає, чого можна чекати. Але власне, сьогодні Христос кожного із нас на цій землі немов би стрясає, бо виходить із гробу і каже нам що ніхто не може ув’язнити життя у  гробниці. Сьогодні розуміємо, що Бог кличе нас до життя.

 

Яким має бути це життя? Життя – воно несе любов. Бо власне з величезної любові до кожного із нас Христос сьогодні відкриває усі гробниці. Із величезної любові до нас Христос сьогодні приходить і дарує нам надію. А це означає, що цю любов ми маємо берегти у своєму серці, нею наповнюватися, надихатися, освітлюватися і також нести її у світ, в якому ми живемо”, – зауважує владика Максим.

 

 

 

“Знаєте там, де Бог присутній, відступає будь-яке лукавство. Там, де Бог присутній, будь-які немочі преображаються на силу. Будь-який розпач стає величезним знаком любові. Бог є з нами. І сьогодні хай про це знає цілий світ. Хай кожне людське серце пригадає собі, що ми є люблені. А бути любленими Богом означає буде огорнутими Його силою, Його підтримкою, Його близькістю і Його поглядом на наше життя.

 

[…] Коли шукаємо собі відповідь на питання, як приносити мир на нашу землю, як перемогти це зло, яке намагається нас опанувати? Тут. Поруч із Богом. Бо лише своїми силами ми нічого зробити не можемо, як лише заперти камінь біля гробниці Христа. І лише Божа сила має ту силу перемоги, силу миру і силу любові. Тут поруч із Ним, дивимося на життя і усвідомлюємо щее раз глибше, що зло перемогти не може. І кожного разу, коли зло наближається до Бога, воно усвідомлює свою безпорадність і відступає. І саме тому це світло Христового Воскресіння не може бути лише одноденним святом. Навіть церковний календар приписує називати тиждень, який починається від сьогодні – Світлим Тижнем”, – наголошує архиєрей.

 

 

 

 

 

 

Після урочистої Літургії відбулося освячення великодніх кошиків. Віряни з щирою радістю вишикувалися у довгі черги, щоб освятити паски, крашанки та інші святкові страви.

 

 

 

 

Завершенням святкового дня став зворушливий концерт, підготовлений дітьми та дорослими парафії Матері Божої Неустанної Помочі. Їхні щирі пісні та виступи подарували присутнім незабутні емоції та заряд позитиву.

 

 

 

 

6 травня, у Світлий Понеділок, Архиєрейську Божественну Літургію звершив владика Степан Меньок разом з отцем Романом Вовком, о. Ростиславом Спринюком, о. Михайлом Заверчуком та отцем-дияконом Ігорем Бойко.

 

 

В часі проповіді було зачитано Великоднє послання владик Донецького екзархату УГКЦ до вірних, в якому духовенство щиро привітало вірнян зі святом Воскресіння Христового та побажало їм миру, радості, міцної віри та Божого благословення!

 

 

 

 

 

 

Святкування Великодня стало справжнім духовним бенкетом, яке об’єднало вірян у спільній молитві, радості та вірі у всепереможну силу добра та любові.

 

 

 
Ангеліна Вовк, прес секретар Донецького екзархату УГКЦ