Донецький екзархат

Донецький екзархат

Українська Греко-Католицька Церква

В Кривому Розі засновано Осередок Лицарів Колумба Святого Миколая при парафії Донецького екзархату

1 Травня 2023

В Кривому Розі засновано Осередок Лицарів Колумба Святого Миколая при парафії Донецького екзархату

29 квітня 2023 р. Б. в Кривому Розі засновано Осередок Лицарів Колумба Святого Миколая та прийнято 6 нових братів-лицарів при парафії Святого Миколая Чудотворця УГКЦ.

 

 

Осередок найбільшої в світі католицько-братерської організації «Лицарі Колумба» створено за ініціативи настоятеля храму Св. Миколая Чудотворця отця Івана Талайло. Від 29 квітня 6 чоловіків-парафіян, які займаються волонтерською діяльністю та розвитком парафії офіційно прийняли до Ордену.

 

 

«Наразі ми займаємося розвитком парафії. Також брати-лицарі передали нам близько 2 тис. продуктових наборів, які ми роздаємо нужденним мешканцям Кривого Рогу», – зазначає Денис Зінченко, брат Ордену Лицарів Колумба в Україні.

 

 

 

 

Інформаційна довідка.

 

Лицарі Колумба – найбільша у світі католицько-братерська організація, заснована в США блаженним отцем Майклом Дж. Маꥳвні в 1882 році.

 

 

Членами спільноти є понад 1,8 млн чоловіків, котрі зібрані в 14 країнах світу. Лицарями можуть бути лише практикуючі чоловіки-католики віком від 18 років.

 

 

Діяльність братів-лицарів охоплює наступні сфери життя:

 

 

  • – Віра: апостолят мирян, євангелізація, молитва, реколекції, поглиблення вірності науці Святого Отця. Волонтерська допомога в догляді та відновленні церковних приміщень  та прилеглих територій.
  •  
  • – Родина: приготування до католицького подружжя, акції на підтримку подружжя (як союзу чоловіка та жінки), допомога вдовам та сиротам, зміцнення ролі родини як основної соціальної одиниці через спільні сімейні реколекції та відпочинкові заходи (бали, пікніки).
  •  
  • – Громада: програми допомоги для бідних, інвалідів, бездомних, літніх людей, хворих.
  •  
  • – Життя: охорона життя від моменту зачаття аж до самої смерті, марші за життя проти абортів та евтаназії.
  •  
  • – Молодь: формація в дусі католицької віри і патріотизму: через спорт, катехизацію, а також через програми профілактики від залежності до реалізації в здорових дружніх стосунках.

 

 

 

Процес започаткування в Україні організації «Лицарі Колумба» був розпочатий попереднім Главою УГКЦ, Блаженнішим Любомиром Гузаром, який в серпні 2005 року, під час 123-ї Верховної конвенції «Лицарів Колумба», що відбувалася в Чикаго (США), запросив лицарів прибути в Україну. Ця ініціатива була пізніше підтримана Главою УГКЦ Блаженнішим Святославом.

 

 


Ангеліна Вовк, прес-служба Донецького екзархату