Донецький екзархат

Донецький екзархат

Українська Греко-Католицька Церква

В Запоріжжі відбулися реколекції для катехитів

3 Березня 2023

В Запоріжжі відбулися реколекції для катехитів

Сьогодні, 4 березня, в реколекційному центрі при парафії Матері Божої Неустанної Помочі у Запоріжжі відбулися великопосні реколекції для катехитів Донецького екзархату.


Духовні віднови розпочалися з Архиєрейської Божественної Літургії, яку очолив владика Степан Меньок, екзарх Донецький, у співслужінні владики Максима Рябухи, о.Романа Вовка та о. Ростислава Спринюка.


“Кожний з нас, хоче чи не хоче, зустрінеться з Богом після смерті. Тому нам – тим, хто вірує в Бога, потрібно в якійсь мірі прокласти оцей план чи дорогу як нам жити, щоб гідно зустрітися з Богом. Саме до цього і покликані катехити – помогти дітям та їх батькам відкрити цінність людського життя в перспективі вічності із Богом”, – зауважив владика Степан в своїй проповіді.

По завершенні Літургії відбулася перша наставницька зустріч з владикою Степаном. Єпископ пригадав про важливість духовного зростання та оновлення, щоб якісно служити навіть в складні часи. Заразом скористалися можливістю поспілкуватися та дізнатися про життя катехитів Донецького екзархату, які сьогодні розкидані по світу: закордоном, в різних містах України та на її тимчасово окупованих територіях. Емоції від зустрічі, навіть в онлайн форматі, переповнювали кожного з присутніх. Очі наповнилися сльозами радості, думки приємними спогадами, а серце палким прагненням кращого майбутнього та сподіваннями скорішої великої спільної зустрічі.


Наступна наука, яку провадив владика Максим, вчила майбутніх та вже діючих катехитів, на прикладі історії про смерть і воскресіння Лазаря, дивитися на людське буття так, як його бачить Христос, розуміти Божу любов, вміти жити в ній та ділитися нею з іншими, навчитися справді по щирому дякувати Йому.


“Бог любив Лазаря у його простоті, скромності. Насправді, в тій любові Бог на нього розраховував. Чому? Коли Христос мандрув, відвідував ті чи інші поселення, Він знав, що коли прийде до Витанії може прийти доЛазаря і його сестер. Він прийме, поруч із ними буде добре, затишно і ніхто не буде грузити своїми проблемами. Навпаки, ділитимуться радістю, миром, натхнення. Чимось світлим і добрим. Бог також і цього чекає від нас – щирого ділення радостями. Ми часто приходимо на молитву, обтяжені своїми проблемами. І дуже мало часу знаходимо, що прийти і сказати: “Боже, а Ти знаєш, я щасливий/щаслива! Хочу Тобі дійсно сказати дякую за той досвід, за тих людей, дітей і ті кроки які зміг/змогла зробити. Справді дякую Тобі! Мені добре!” Бог від нас такої молитви теж чекає”, – розповів єпископ-помічник.


Своїми настановами, корисними порадами та думками також поділився п.Назар Дуда, заступник Патріаршої катехитичної комісії. Під час промови згадав слова з Біблії: “Хто витерпить аж до кінця, той спасенний буде” (Матвія 24:1-28). Сьогодні цей вислів відгукується по особливому в житті кожного з нас, додаючи мотивації та сил.


На завершення реколекцій відбулася зустріч з головою Катехитичної комісії Донецького екзархату Зітою Воробйовою. Спільно катехити обговорили подальші плани створення та розвитку катехитичних шкіл, проведення різноманітних заходів для дітей та молоді: майстер-класи, забави, літні табори, чування тощо. Поділилися також цікавими іграми, руханками та власним досвідом зацікавлення дітей до Церкви та розвитку духовного життя з Богом.Прес-служба Донецького екзархату