Донецький екзархат

Донецький екзархат

Українська Греко-Католицька Церква

«Віримо, що у пунктах незламності люди знайдуть підтримку і натхнення», — владика Максим Рябуха під час освячення нових пунктів незламності в Донецькому екзархаті

20 Січня 2024

«Віримо, що у пунктах незламності люди знайдуть підтримку і натхнення», — владика Максим Рябуха під час освячення нових пунктів незламності в Донецькому екзархаті

В Донецькому екзархаті встановлено та освячено ще 2 нових пункти незламності «Добрий самарянин» за підтримки Патріаршої фундації «Мудра справа»: у Запоріжжі та Покровську.

 

 

Міста та села Донецького екзархату ледь не щодня потерпають від жахіть війни: канонади вибухів, проблеми із водопостачанням, електроенергією, зв’язком та чимало інших викликів, що суттєво ускладнюють щоденні справи, як то приготувати їсти, зігріти в хаті сім’ю чи зателефонувати рідним.

 

 

«Вже понад 100 тижнів триває повномасштабна війна проти України, і виклики війни не згасають. Як місто Запоріжжя, так і місто Покровськ сьогодні є прифронтовими містами, які щоденно зазнають обстрілів, щоденно люди втрачають ресурси для свого життя, щоденно люди втрачають свої життя. Усі ці виклики постійно ставлять перед нами питання: як діяти? Як допомогти? Як бути поруч?» — розповідає у коментарі пресслужбі «Мудрої справи» владика Максим Рябуха.

 

 

 

Реагуючи на виклики російської війни проти України, 16 січня 2024 року Патріарша фундація «Мудра справа» за підтримки Міжнародної благодійної організації «Porticus» встановила ще 2 пункти незламності «Добрий самарянин». Один у місті Запоріжжі, який став унікальним, адже на відміну від усіх попередньо встановлених по всій Україні пунктів, він розташований не при парафіяльному храмі. Другий – у Покровську Донецької області.

 

 

Чин освячення пунктів незламності здійснив єпископ-помічник Донецького екзархату УГКЦ владика Максим Рябуха. Також на освячені були присутніми владика Степан Меньок, правлячий архиєрей Донецького екзархату, о. Любомир Яворський, Патріарший економ УГКЦ, о. Роман Вовк, економ Донецького екзархату та о. Ярослав Валюх.

 

 

Наприкінці зустрічі усім потребуючим та постраждалим унаслідок війни роздали продуктові набори.

Загалом Патріаршою фундацією «Мудра справа» Запоріжжю було передано близько 840 продуктових наборів. Вони були сформовані завдяки фінансовій підтримці українців та небайдужих громадян Канади, які передали свої пожертви через Благодійну організацію «CNEWA».

 

 

 

«Віримо, що ці пункти незламності будуть тимчасовими. Віримо у те, що війна вже дуже скоро закінчиться перемогою над злом, яке намагається усіма силами опанувати цим світом, опанувати нашу землю. І віримо, що у цих пунктах незламності люди, знайшовши підтримку, тепло і добро, зможуть також ділитися цим з іншими. Зокрема, із тими людьми, які ще не знають дороги до цих пунктів незламності. Поділитися з тими, які сьогодні шукають і не можуть знайти», — підсумував подію владика Максим Рябуха.

 

 

 

Кожен такий пункт незламності може вмістити до 50 людей. Він обладнаний вентиляцією, обігрівом та буржуйкою, що дає можливість людям зустрітися, зігрітися теплом і добрим словом. Функціонує кухня, де можна приготувати собі їжу. Також тут є можливість через Starlink підключення до Інтернету та підзарядки мобільних пристроїв, що дозволяє завжди залишатися на зв’язку із своїми рідними. Священники відразу розпочали використовувати цей простір також і для задоволення духовних потреб людей, проводячи молитви, богослужіння, катехизації чи духовні бесіди

 

 


 
Ангеліна Вовк, прес-служба Донецького екзархату