Донецький екзархат

Донецький екзархат

Українська Греко-Католицька Церква

«Випуск нових кандидатів до священства під час війни — це знак великої любові»: семінаристи КТДС урочисто отримали дипломи магістрів

24 Червня 2024

«Випуск нових кандидатів до священства під час війни — це знак великої любові»: семінаристи КТДС урочисто отримали дипломи магістрів

23 червня 2024 року, на свято Зіслання Святого Духа Архиєрейську Божественну Літургію в Патріаршому соборі Воскресіння Христового у Києві очолив Блаженніший Святослав. Перед богослужінням Патріарх благословив підрясники першокурсникам, а наприкінці вручив дипломи випускникам Київської Трьохсвятительської духовної семінарії, двоє з яких – Руслан Бутенко та Олександр Губенко – вже невдовзі служитимуть в Донецькому екзархаті УГКЦ.

 

День Зіслання Святого Духа став важливим для братів Київської Трьохсвятительської духовної семінарії. На початку Богослужіння Глава Церкви освятив підрясники першокурсникам. А по завершенню Літургії 12 випускників урочисто отримали дипломи про завершення навчання у стінах духовного формаційного закладу.

 

Випускні урочистості стали підсумком усього шестирічного періоду навчання семінаристів. Вони дуже чітко показали, що найважливішою метою перебування студента у стінах семінарії є особисте освячення, яке осягається лише у співдії зі Святим Духом.

 

З цієї нагоди Блаженніший Святослав, Отець і Глава УГКЦ, зазначив наступне: «Випуск нових кандидатів до священства під час війни — це знак великої любові, благодаті Духа Святого. Якщо сьогодні молоді хлопці готові віддати своє життя тому самому Духові, який послав у силі апостолів проповідувати Воскреслого Христа аж до краю землі, значить ця П’ятдесятниця є нашою з вами дійсністю і сьогодні».

 

 

Для нас особливо трепетним є також той факт, що серед 12 випускників, як ми згадували раніше, 2 будуть служити у Донецькому екзархаті УГКЦ – Руслан Бутенко та Олександр Губенко.

 

Минулого тижня брати-семінаристи успішно захистили свої магістерські праці на наступні теми:

 

Руслан Бутенко: «Божественна відплата як надія на справедливість: екзегетичний аналіз Рим. 12:14-21 у контексті Старого та Нового Завітів» (Керівник: о. д-р Петро Октаба).

 

Олександр Губенко: «Пророцтва Святого Письма і материнство Марії – ліки Божого Духа проти забуття Бога» (Керівник: о. д-р Петро Октаба)

 

Вітаємо семінаристів із успішним завершенням навчання та бажаємо Божого благословення у подальшому служінні для добра Церкви й усього українського народу!

 

 

 

 

 
Ангеліна Вовк, прес секретар Донецького екзархату УГКЦ
за матеріалами медіа-центру КТДС