Донецький екзархат

Донецький екзархат

Українська Греко-Католицька Церква

З душпастирським візитом та благословенням: владика Максим відвідав Донеччину

13 Листопада 2023

З душпастирським візитом та благословенням: владика Максим відвідав Донеччину

Протягом 2-х днів, 11 та 12 листопада, владика Максим Рябуха, єпископ-помічник Донецького екзархату УГКЦ, відвідав три парафії Донецької області, їх настоятелів, вірян, а також військовослужбовців. Долучилися до відвідин та служіння також брати-семінаристи Київської Трьохсвятительської духовної Семінарії.

 

 

Розпочався душпастирський візит у суботу в смт. Новодонецьк. Владику Максима та гостей радо зустрічав о. Стефан Попадюк, адміністратор парафії Преображення Господнього, разом із парафіянами. Вже за мить стіни храму сповнилися урочистим співом, щоб віддати хвалу Господеві та звершити Архиєрейську Божественну Літургію. Співслужили єпископу о. Стефан Попадюк та о. Олександр Богомаз, а співом та прислугою супроводжували семінаристи КТДС.

 

 

Згодом, того ж дня, єпископ спільно з братами-семінаристами відвідали військових на Лиманському та Бахмутському напрямках, які також потребують духовної підтримки та опіки щодня. Вони знають про війну не з новин чи розповідей, а бачачи її особисто та всю її жорстокість на власні очі. Проте в їхніх серцях віри та людяності значно більше, ніж можна собі уявити. І попри пережите та побачене, ці чесноти лишаються глибоко закоріненими у їхньому житті завдяки духовній опіці їхніх капеланів та молитвам усього українського народу.

 

 

 

 

 

 

Неділя розпочалася із Архиєрейської Божественної Літургії в храмі Христа Царя в с.Яковлівка, а в обідню пору у храмі Непорочного Зачаття Пресвятої Богородиці у Добропіллі. Віряни з радістю в душі та посмішками на обличчі зустріли владику Максима та гостей в себе на парафіях. В храмі панувала святкова атмосфера недільного богослужіння. Кожне слово проповіді торкалося душі та було сповнене надії для мешканців Донеччини. Тож візит єпископа став для них джерелом, з якого можна було почерпнути нових сил та зміцнитися у вірі.

 

 

 

 

 

 

Душпастирські візити Архиєрея завжди є святом для парафіян та духовенства, особливо в часі війни. Адже вони дають можливість не лише зустрітися і поспілкуватися, але й спільно помолитися Господеві, відчути єдність та підтримку усієї Вселенської Церкви і зрозуміти, що ніхто в цьому світі не є покинутим чи забутим, а навпаки в особливий спосіб люблений Богом.

 

 

Не менш важливими такі візити є для братів-семінаристів. Оскільки Донецький Екзархат є частиною Київської Митрополії УГКЦ – в стінах Київської Трьохсвятительської духовної Семінарії вже понад десять років відбуваються формування майбутніх священиків для подальшого служіння на теренах Донецького Екзархату. Духовна та інтелектуальна формація братів-семінаристів доповнюється також літургійною і пасторальною практикою на парафіях. Зокрема можливість відвідувати парафії та долучатися до різних заходів дозволяє братам набути важливого досвіду для майбутнього служіння, а людям – пережити особливі зустрічі, що наповнюють радістю та надією в ці часи важких випробувань.

 
 
 
 
 
 
 

Ангеліна Вовк, прес-служба Донецького екзархату