Донецький екзархат

Донецький екзархат

Українська Греко-Католицька Церква

Завершився Синод Єпископів УГКЦ 2023 року

14 Вересня 2023

Завершився Синод Єпископів УГКЦ 2023 року

У Римі (Італія) завершився Синод Єпископів Української Греко-Католицької Церкви, що тривав з 3 по 13 вересня в Українській папській колегії святого Йосафата. Його головна тема — «Душпастирський супровід постраждалих від війни». Це був найбільший Синод Єпископів УГКЦ, адже в ньому взяло участь 45 єпископів і номінований єпископ Нью-Вестмінстерської єпархії.

 

 

 

Вранці після Божественної Літургії Отець і Глава Української Греко-Католицької Церкви Блаженніший Святослав подякував цьогорічному духовному провіднику о. Робертові Лисейку. Глава Церкви зазначив, що це, мабуть, уперше проповідником на Синоді став протоархимандрит Чину святого Василія Великого, і додав: «Як зазначив один із наших владик, ви мало говорили, та багато сказали».

 

 

«Синод Єпископів — це не лише момент зустрічі чи інтенсивної праці, а й глибокий молитовний досвід», — додав Блаженніший Святослав, побажавши о. Робертові проводу й усіх дарів Святого Духа для здійснення його нелегкого та відповідального служіння.

 

 

Після останнього робочого засідання єпископи процесійно вийшли зі синодальної зали засідань до каплиці Святого священномученика Йосафата, де помолилися до Пресвятої Богородиці «Достойно є».

 

 

Традиційно свічку і книгу Святого Євангелія несли наймолодші єпископи: о. Михайло Квятковський, номінований єпископ Нью-Вестмінстерської єпархії, — свічку, а владика Володимир Фірман, єпископ-помічник Тернопільсько-Зборівської архиєпархії, і владика Петро Голіней, єпископ-помічник Коломийської єпархії, — Євангеліє.

 

 

 

 

 

 

Враженнями від цьогорічного Синоду Єпископів УГКЦ поділився владика Кеннет Новаківський, єпископ єпархії Пресвятої родини з осідком у м. Лондон (Великобританія): «Наші вірні сьогодні зосереджені в Ірландії, Північній Ірландії та Великобританії. Цей Синод мені видається дуже успішним. Ми мали можливість поспілкуватися не лише з Папою Франциском, але і з багатьма його помічниками в різних дикастеріях. Також мали зустріч із нашим попереднім Апостольським нунцієм у Великобританії архиєпископом Клаудіо Ґуджеротті. Мені видається, що ці розмови були дуже відкритими і щирими. Ми повідомили Його Святості те, що нас болить. Він послухав нас. Як на мене, це був великий крок з його сторони, щоби зцілити ті рани, які ми тепер відчуваємо. Тож я повертаюся до Великобританії, до нашої єпархії, із великою надією та оптимістичним настроєм», — мовив архиєрей.

 

 

Говорячи ж про унікальність цьогорічного зібрання, владика Кен звернув увагу на те, що його учасниками стали відразу 45 єпископів. «Це — велика кількість. Тож ми маємо бути щасливими через це. Думаю, що під проводом Блаженнішого Святослава ми все більше розвиваємо нашу Церкву не тільки в Україні, а й у всьому світі. Відчуваю, що наші єпископи єдині, що ми будуємо єдність нашої глобальної Української Греко-Католицької Церкви», — сказав єпископ лондонської єпархії.

 

 

Важливість цьогорічного Синоду Єпископів відзначив і владика Давид Мотюк, єпископ Едмонтонської єпархії УГКЦ: «Дякуємо Богові за можливість для усіх єпископів знову зустрітися. Особливо гарно, що це відбувається в Римі. Очевидно, що під час Синоду обговорюють різні теми, але найважливіше, що ми мали нагоду зустрітися із Святішим Отцем як нашим батьком, батьком Католицької Церкви. Також, перебуваючи зі Синодом у Римі, ми змогли знову відновити нашу єдність, особливо з першими апостолами святими Петром і Павлом. Вірні Едмонтонської єпархії мають велику пошану та ревно моляться до святих апостолів Петра і Павла, адже маємо відпуст на їхнє свято в Мондері, де розпочинала своє становлення наша Церква. Ця єдність і зустріч, молитви Святішого Отця за наших вірних в Україні та різних куточках світу — це великі дарунки усім нам».

 

 

Детальну інформацію про Синод Єпископів 2023 року можна знайти тут.

 

Офіційний комунікат і постанови Синоду Єпископів УГКЦ 2023 року, який відбувся у Римі (Італія) 3–13 вересня, будуть опубліковані згодом.

 

 


 

Джерело: Департамент інформації УГКЦ

за матеріалами пресслужби Секретаріату Синоду Єпископів УГКЦ