Донецький екзархат

Донецький екзархат

Українська Греко-Католицька Церква

Блаженніший Святослав освятив храм у Кривому Розі та завершив душпастирський візит до Донецького екзархату

17 Січня 2023

Блаженніший Святослав освятив храм у Кривому Розі та завершив душпастирський візит до Донецького екзархату

Глава УГКЦ Блаженніший Святослав у неділю, 18 грудня, освятив храм Святого Миколая Чудотворця у Кривому Розі, чим і завершив душпастирський візит до Донецького екзархату УГКЦ.

 

Освячення храму

Під час проповіді Предстоятель відзначив, що освячення цього світлого храму на південно-східних теренах України — унікальна історична подія.

 

«Господь Бог, — сказав проповідник, — прийшов сьогодні сюди, щоби своїм Духом, своєю святістю наповнити цей простір, цей час, це місце зустрічі між людиною і Господом Богом. Ця Божа дія супроводжується особливим Божим словом, тому що той Бог, у якого ми віримо, не німий, Він промовляє через обставини нашого життя, але найголовніше — через Боже слово, через слово Святого Євангелія».

 

За словами Блаженнішого, освячення храму є особливим моментом дії Господа Бога, тому що храм — простір, де Він хоче з нами перебувати. Господь Бог освячує цей храм не для себе.

 

«Господь Бог робить можливим будівництво храмів, їхні освячення — для нас, для людей. Навіть більше, храми будуються навіть не для теперішнього, а для майбутнього. І цей храм, який ми освячуємо під час війни, набирає особливого змісту», — вважає Блаженніший Святослав.

 

На завершення Літургії Блаженніший Святослав подякував отцю Іванові Талайлу, будівничому храму Святого Миколая в Кривому Розі. «Шість років тому, коли я відвідував цю парафію у Кривому Розі, отець Іван поділився зі мною своєю мрією — щоб тут постав храм, — розповів Предстоятель. — Будівництво храму з нуля за шість років — це рекорд. Я дякую, отче, що ми дожили до цього дня, що Господь Бог дав нам побачити початок і кінець будівництва цього храму. Він посвячений святому Миколаєві і освячуємо його в навечір’я цього святого, який є втіленням діяльної Божої любові».

 

Для новоосвяченого храму Святого Миколая Блаженніший Святослав передав для вшанування та духовної користі ікону, у якій поручив призивати Пречисту Діву Марію як Пригнічених заступницю. А також Глава УГКЦ подякував усім добрим людям, які долучилися до постання новоосвяченого храму, нагородивши деяких із них патріаршими грамотами: криворізьку станицю «Пласту», спільноту родин загиблих «Незламні», спільноту парафіяльного БФ «Карітас-Кривий Ріг» і пана Сергія Зінченка з його командою.

 

Дякуючи Блаженнішому Святославові, отець Іван Талайло переповів історію будівництва храму і зазначив, що храм ще не завершений, таким буде лише тоді, «коли кожен із вас приходитиме сюди, як до рідного дому: молитися, причащатися, сповідатися». Священник подарував Главі Церкви ікону святого Миколая, яка пережила дві світові війни, і символічний браслет, виготовлений криворізькими волонтерами, — символ незламності.

 

 

Завершення душпастирського візиту

«Війна живою раною розрізала наш екзархат навпіл. Ми відвідали Запоріжжя, Дніпро, а вчора і сьогодні ми є у Кривому Розі. Це були особливі дні благодаті й молитви за перемогу України. Ми молилися за наших людей, які опинилися на окупованих територіях, за наших отців Івана і Богдана в окупованому Бердянську, які перебувають в ув’язненні, і тільки Господь Бог знає, що вони там терплять», – відзначив на завершення свого візиту до Донецького екзархату УГКЦ Блаженніший Святослав.

 

Глава Церкви подякував владиці Степанові Меньку, екзарху Донецькому, і всім його співпрацівникам за те, що служать Богові та Україні, людям, які носять на своєму тілі шрами війни росії проти України.

 

Зауваживши, що попередні душпастирські візити на Харківщину, Одещину та Миколаївщину передували деокупації цих територій, Блаженніший Святослав розповів, що просив Господа Бога про звільнення наших братів та сестер і на південно-східних теренах України.

 


 Джерело: ugcc.ua