Донецький екзархат

Донецький екзархат

Українська Греко-Католицька Церква

Екологічне Бюро УГКЦ розпочало місії на Дніпропетровщині

9 Жовтня 2023

Екологічне Бюро УГКЦ розпочало місії на Дніпропетровщині

У рамках екологічної місії, 5 та 6 жовтня отець Михайло Неїжмак, референт Екобюро Донецького екзархату УГКЦ, завітав до місцевої школи, де за сприяння дирекції зустрівся з учнями 7-х класів, провівши уроки екологічного виховання. На уроці була розмова на тему енергозбереження та енергоефективності.

 

 

 

Розкривши ці поняття учні усвідомили, що для того щоб досягти енергоефективності, потрібно навчитися зберігати енергоресурси. Як це робити, діти дізналися на основі «екологічного дороговказу», здобуваючи нові знання про побутові злодії струму, екологію освітлення, енергозбереження на кухні, заощадження води, тощо. Закріпили отримані знання енергозберігаючою вікториною та отримали екологічні наклейки і закладки.

 

 

«Сподіваємось, що після цієї зустрічі діти стануть іншими, оскільки всі погодилися, що справді через прості дії ми таки можемо змінити світ у якому живемо» – підсумував о. Михайло.

 

Також священник відвідав місцеву бібліотеку, в яку передав комплект екологічних видань для навчання та виховання відвідувачів.

 

 

 

Екологічні місії розпочилися на свято Покрови Пресвятої Богородиці Божественною Літургією на парафії «Матері Божої Неустанної Помочі» у м. Кам’янське. В часі Літургії окремими проханнями молилися за Богом сотворений світ. У духовному слові о. Михайло звернув увагу на шанобливе ставлення до Божих дарів, якими кожен із нас щоденно користується: вода, газ та електроенергія. Однак часто егоїстично, та не по Божому. Піклуючись про світ, ми робимо своє життя щасливим та комфортним, а результат здобувається завдяки простим повсякденним діям.

 

 

«Гріхи гордості, захланності, байдужості, роблять наше життя егоїстичним та егоцентричним, а при таких умовах ми не здатні любити Божий  світ, заощаджувати та берегти ресурси, дані нам для мудрого користування» – наголосив екореферент.

 
 

Діяльність Екобюро УГКЦ спрямована на виховання, навчання та заохочення різних верств суспільства до шанобливого ставлення до навколишнього середовища, через призму віри у Бога-Творця світу. У даний період календарного плану, вже багато років поспіль проводяться Екологічні місії, що мають за мету комплексні зустрічі на екологічну тематику. А цього року покликані звернути увагу на енергозбереження та енергоефективність, головно у часі, коли Україна потерпає від збройної агресії, що призводить до дефіциту ресурсів, необхідних для життя людини.

 

 

 

 


Ангеліна Вовк, прес-служба Донецького екзархату

за матеріали інформаційної служби Бюро УГКЦ з питань екології