Донецький екзархат

Донецький екзархат

Українська Греко-Католицька Церква

Глава УГКЦ звершив архиєрейську хіротонію владики Андрія Хім’яка

18 Лютого 2023

Глава УГКЦ звершив архиєрейську хіротонію владики Андрія Хім’яка

19 лютого 2023 року, у М’ясопусну неділю, Отець і Глава Української Греко-Католицької Церкви Блаженніший Святослав очолив в Патріаршому соборі Воскресіння Христового в Києві Архиєрейську Божественну Літургію з Чином архиєрейської хіротонії нового єпископа-помічника Київської архиєпархії владики Андрія Хім’яка.

Співсвятителями стали владика Богдан Дзюрах, апостольський екзарх для українців у Німеччині та країнах Скандинавії, та владика Степан Сус, єпископ Курії Києво-Галицького Верховного Архиєпископа.
На свячення владики Андрія прибули майже всі члени Архиєрейського Синоду УГКЦ в Україні, серед яких владика Ігор Возняк, архиєпископ і митрополит Львівський, владика Володимир Війтишин, архиєпископ і митрополит Івано-Франківський, владика Василь Семенюк, архиєпископ і митрополит Тернопільсько-Зборівський. А також єпископи з-за кордону: владика Гліб Лончина, апостольський адміністратор єпархії святого Володимира Великого у Парижі, владика Кеннет Новаківський, правлячий архиєрей Єпархії Пресвятої Родини із осідком у Лондоні, владика Богдан Данило, єпископ єпархії Святого Йосафата в Пармі (США).
Участь у Літургії з чином хіротонії владики Андрія Хім’яка взяв також Апостольський нунцій в Україні архиєпископ Вісвальдас Кульбокас, який побажав нововисвяченому єпископові, щоб апостол Андрій завжди його супроводжував. «Церква сьогодні висвятила вас на єпископа-помічника для Київської архиєпархії, тому можна подумати, що ви покликані лише до допомоги пастирю і Главі цієї Церкви. Але вже ім’я апостола Андрія, яке ви носите, вказує на іншу реальність. Кожного дня кожний християнин, а тим паче єпископ, покликаний відважно і не барившись іти за Ісусом так ніби ми завжди першими відкриваємо шлях іншим. У цьому і краса, і трудність християнського покликання та місії єпископа…», — зазначив нунцій.
На хіротонію завітали також Надзвичайна і Повноважна пані Посол Республіки Хорватія в Україні Аніка Джамич та Надзвичайна і Повноважна пані Посол Канади в Україні Лариса Ґаладза-Кронін.

Блаженніший Святослав привітав нововисвяченого владику Андрія. «Молимося за вас і дякуємо Господу Богу за те, що справді ви бачили того, кого проповідували, ви бачили Христа, присутнього серед нас. Понесіть слово Його Євангелія, Доброї Новини про Божу силу, яка діє у Його Церкві, до всіх тих, хто сьогодні потребує справжньої Доброї Новини. Ми сьогодні доручаємо вам, особливо, душі нашої Київської архиєпархії», — сказав Предстоятель.
Нововисвячений єпископ у своєму подячному слові висловив слова вдячності Блаженнішому Святославові за довіру, що приймає його як свого помічника. Також подякував своїм співсвятителям владикам Богданові та Степанові за те, що були його співсвятителями. «Дорогий Владико Богдане, дякую вам за понад 11-річний час буття разом у служінні Богові і людям, дякую, що багато навчився від вас, а особливо дякую за досвід молитви і вміння бачити людину в потребі», — сказав владика Андрій.
Довідково. 3 листопада 2022 року у Ватикані повідомлено про те, що Синод Єпископів УГКЦ обрав о. Андрія Хім’яка єпископом-помічником Київської архиєпархії УГКЦ. Святіший Отець Франциск дав згоду на це обрання, призначивши йому титулярний осідок Куйкула. 18 лютого 2023 року в Патріаршому соборі Воскресіння Христового в Києві відбувся Чин архиєрейського найменування о. Андрія Хім’яка.


Джерело: Департамент інформації УГКЦ