Донецький екзархат

Донецький екзархат

Українська Греко-Католицька Церква

Яскраві емоції, духовне єднання та відпочинок, або як відбувся Екзархійний день молоді

2 Травня 2024

Яскраві емоції, духовне єднання та відпочинок, або як відбувся Екзархійний день молоді

27-28 квітня в Кривому Розі на парафії Святого Миколая Чудотворця відбувся Екзархійний день молоді Донецького екзархату УГКЦ, який зібрав активну та щиру молодь з різних куточків нашого чималого екзархату. Цьогоріч програма заходу була насиченою та різноманітною, поєднуючи в собі духовні, інтелектуальні, творчі та розважальні активності.

 

 

Зареєструвавшись, учасники ознайомилися з програмою заходу, яка розпочиналася з круглого столу “ЕКОцид”, організований ековідповідальним проектом «Спожити», що є ініціативою Патріаршою Комісією у справах молоді. Організатори та запрошені гості громадської спілки “Досить труїти Кривий Ріг ” розповіли про екологічну ситуацію в країні, та в Кривому Розі, зокрема, про захист прав мешканців промислових регіонів та інші екологічні теми. Круглий стіл викликав активні дискусії та розгорнуті обговорення.

 

А також, в межах проекту “СпоЖити” та за ініціативи настоятеля парафії о. Івана Талайла відбулося висадження саджанця ялинки для озелення території храму.

 

 

 

 

Спілкуючись на тему Євхаристії, пригадуючи уривки з Євангелія та зачіпаючи важливі духовні питання під час онлайн зустрічі з отцем Сашком Богомазом, молодь надихнулася на роздуми та нові усвідомлення.

 

 

 

 

Після інтелектуальної, суспільно важливої та духовно-пізнавальної частини програми молодь мала можливість навчитися чомусь новому у творчому напрямку. Арт-BAZAR містив у собі декілька локацій з різними майстер-класами. Спробувавши свої зусилля на одній з локацій, учасники переходили до наступної. Тож за таким принципом зробили власноруч підсвічники, вишиванку на сітці та плакат з хрестом, заповненим від печатками пальців кожного учасника, що символізує єдність з Христом.

 

 

 

 

Вечір першого дня був насичений запальними бансами, іграми, розмовами, ватрою з розвагами і піснями під зоряним небом, а також спільним переглядом фільму з поп-корном.

 

 

 

 

Неділя розпочалася з Божественної Літургії, в часі якої о. Іван Талайло на проповіді зауважив наступне: “Наше християнське життя полягає в тому, щоб виконувати Божу волю, а не власну. І не раз так виходить, що наша воля не сходиться з Божою. Тоді нам хочеться критикувати, осуджувати. Але насправді Божа воля є для нас завжди якомога краща. Тож несучи ці вербові гілки додому, пригадуймо собі, що ці гілки означають, що я готовий робити добрі справи, готовий слухатися Бога і, несучи ці гілки, визнаю, що він Царем мого життя “.

 

 

По завершенні богослужіння відбулося освячення вербових гілок.

 

 

 

 

 

 

Завершився Екзархійний день молоді квестом в парку, який ще більше об’єднав всіх учасників, подарував яскраві емоції та навіть навчив знаходити вихід з різних непередбачуваних ситуацій.

 

 

 

 

Екзархійний день молоді у Кривому Розі став справжнім святом єднання, духовності та творчості. Учасники мали можливість не лише весело провести час, а й поглибити свої знання про екологічну відповідальність, розширити світогляд та зміцнити свою віру.

 

 

Дякуємо парафії Святого Миколая Чудотворця у м. Кривий Ріг та настоятелю – о. Івана Талайлу за теплий прийом, активну участь та допомогу в організації Екзархійного дня молоді!

 

 

 

 
Ангеліна Вовк, прес секретар Донецького екзархату УГКЦ