Донецький екзархат

Донецький екзархат

Українська Греко-Католицька Церква

«Крила» надії в часі війни: центри підтримки в Донецькому екзархаті, які дарують тепло і допомогу нужденним

22 Лютого 2024

«Крила» надії в часі війни: центри підтримки в Донецькому екзархаті, які дарують тепло і допомогу нужденним

Війна перевернула життя всіх і кожного в Україні та щодня показує свої жахіття дорослим і дітям, зокрема на багатостраждальних теренах Донецького екзархату. Обстріли, евакуації, втрати – все це позначилося на фізичному та духовному стані людей. Тож центри підтримки «Крила», які діють в Донецькому екзархаті УГКЦ стали справжньою надією та допомогою для багатьох нужденних. За 7 місяців своєї діяльності допомогу отримали понад 800 людей, які постраждали від війни.

 

 

Серед послуг, які надають «Крила» є духовна підтримка, психологічні консультації, а також кваліфікована допомога у вирішенні юридичних питань. Проект діє за підтримки Фонду «L’Oeuvre d’Orient».

 

 

Перший центр розпочав свою діяльність в липні 2023 року при парафії Покрова Пресвятої Богородиці у м. Дніпро. За місяць по допомогу різного характеру звернулося близько 40 людей. Та вже згодом кількість зростала, і сьогодні послуги підтримки отримують мінімум 50 людей на місяць.

 

 

Пізніше відкрилося ще 5 центрів: у Кривому Розі (парафія Святого Миколая Чудотворця), в Кам’янському (парафія Преображення Господнього та парафія Матері Божої Неустанної Помочі), в Запоріжжі (парафія Матері Божої Неустанної Помочі) та в Першотравенську (парафія Різдва Пресвятої Богородиці).

 

 

Звертаються за допомогою люди різного віку та з різними проблемами. Хтось втратив будинок, хтось шукає роботу, а хтось просто потребує, щоб його вислухали і розрадили.

 

 

Бесіди із священиками, духовна підтримка та поради допомагають зцілитися від душевних ран та знайти віру в майбутнє.

 

 

Групові та індивідуальні психологічні зустрічі допомагають у подоланні психологічних травм, тривоги, а також у налагодженні стосунків з близькими. Зокрема проводяться зустрічі із родинами полеглих захисників, які допомагають їм пережити втрату, знайти підтримку та просто поспілкуватися із людьми, які пережили схожий досвід.

 

 

Консультації з юристами дозволяють роз’яснити законодавчі тонкощі чи вирішити інші юридичні питання.

 

 

Команда центрів підтримки “Крила” – це досвідчені священнослужителі, кваліфіковані психологи та юристи, які щиро прагнуть допомогти людям, що опинилися в складній життєвій ситуації!

 

 

 

 

 


 
Ангеліна Вовк, прес-секретар Донецького екзархату