Донецький екзархат

Донецький екзархат

Українська Греко-Католицька Церква

“Мрію про щасливу Україну”, – владика Максим під час перебування у Кам’янському

18 Травня 2023

“Мрію про щасливу Україну”, – владика Максим під час перебування у Кам’янському

13 травня з душпастирським візитом єпископ-помічник Донецького екзархату Максим Рябуха перебував у м. Кам’янське, Дніпропетровської області. Протягом дня владика звершив Божественну Літургію, зустрівся з міським головою, матерями загиблих воїнів Кам’янського, поспілкувався з молоддю місцевої парафії та провів зустріч у форматі Живої бібліотеки, організовану “Карітасом Кам’янське”.

 

 

День розпочався з Архиєрейської Божественної Літургії, яку очолив владика Максим у співслужінні о. Ігоря Пагулича та о. Леоніда Бізунова на парафії Преображенння Господнього.

 

Опісля Літургії відбулася зустріч єпископа і пароха з міським головою Кам’янського п.Андрієм Білоусовим на якій обговорили стан справ будівництва храму та служіння Карітасу.

 

В переддень свята Дня матері, єпископ зустрівся з матерями загиблих воїнів міста Кам’янське. Спілкуючись, владика Максим мав змогу не лише підтримати сильних духом українських жінок своїми словами, обіймами та присутністю, але й подякувати за їх кожен внесок: від народження і виховання дітей до витримки нелегких випробовувань сьогодення.

 

 

 

 

Духовних ділень та розмов прагнула й молодь у Кам’янському. Тож на парафії Преображенння Господнього відбулося дружнє спілкування молодого покоління з владикою Максимом, де обговорили питання, які турбують, поділилися власними думками та переживаннями, отримали настанови та зарядилися позитивним настроєм на декілька днів вперед, а може й більше.

 

Завершився візит до Кам’янського зустріччю у форматі Живої бібліотеки в рамках проекту “Долаючи розломи” від місцевого Карітасу. Єпископ-помічник Донецького екзархату УГКЦ розповів про свій особистий шлях до Бога та досвід віри. Поділився, як Боже провидіння запровадило його до церкви отців-салезіян, де він допомагав їм як аніматор у роботі з молоддю, а згодом поглибив своє салезіанське покликання на навчанні у Італії та склав монаші обіти у Турині. Опісля чого у житті Максима Рябухи відбулося ще багато навчання і служіння. Зокрема, обрання Синодом Єпископів УГКЦ о. Максима єпископом-помічником Донецького екзархату УГКЦ.

 

«Я ніколи не думав, що Церква могла би прийняти таке рішення щодо мене…але це дає мені велику віру у те, що коли Бог просить про щось, Він точно знає, що це «щось» Він хоче дати», – пригадує владика Максим свої почуття щодо обрання єпископом.

 

На кінець зустрічі був блок питань та відповідей, де кожен присутній міг поставити питання, яке його турбує.

 

«Відповіді, які ми почули від Владики, були сповнені глибокого християнського змісту, який дає поштовх до роздумів щодо вагомих питань у іншій площині, ніж та, в якій ми звикли мислити. Ми щиро дякуємо єпископу-помічнику Максиму Рябусі за змістовну, цікаву зустріч, яка надихнула та сповнила наші душі надією», – ділиться враженнями “Карітас Кам’янське”.

 

 

 


Ангеліна Вовк, прес-служба Донецького екзархату

за матеріалами Карітас Кам’янське та о.Ігоря Пагулича