Донецький екзархат

Донецький екзархат

Українська Греко-Католицька Церква

На Дніпропетровщині відбулись екологічні місії

30 Жовтня 2022

На Дніпропетровщині відбулись екологічні місії

У Донецькому екзархаті УГКЦ, на теренах Дніпровського деканату пройшли заходи, в рамках екологічної ініціативи Екобюро УГКЦ – екологічних місій.

 

Ця ініціатива покликана донести правду про сотворений Богом світ до різних верств населення та навчити відповідальності за нього, яка проявляється у вчинках.

 

Отець Михайло Неїжмак, реферат Екобюро у Донецькому екзархаті провів зустріч з керівником департаменту з гуманітарних питань міста Кам’янське Наталією Ревою, на якій обговорили можливість відвідувати навчальні заклади міста з екологічними уроками та заходами з виховною метою. 

 

Також п. Наталя мала добру нагоду ознайомитися з діяльністю екологічної церковної інституції та її досягненнями.

Екологічні уроки були проведені для учнів 5-х класів у 21-й та 30-й школах міста. Тема уроків була енергозбереження та енергоефективність. Діти отримали знання та поради, як зберігати енергоресурси та заощадити тепло в умовах війни, коли зазнають атак ворога енергетичні об’єкти країни. Бережливе використання тепла, електрики, води, тощо – є ознакою відповідальності та піклування не лише про свій добробут, а також про добро інших та весь створений Богом світ. 

 

З учнями було проведено ековікторину на тему енергозбереження. Отець Михайло закликав учнів усвідомити, що зміни залежать конкретно від кожного, тому ми в силі реалізувати ці зміни, якщо почнемо діяти вже сьогодні, почавши із своєї домівки. Еконаклейки та закладки, які діти отримали в кінці уроку, стали для них спонукою та нагадуванням про те, що піклуватися про світ потрібно кожного дня.

 

В рамках екологічних місій о. Михайло відвідав також парафію Покрови Пресвятої Богородиці УГКЦ у м. Дніпро. В часі Божественної Літургії, разом з настоятелем парафії о. Василем Колодієм молилися окремі прохання на сугубій єктенії за Сотворений Господом світ та його збереження. А після Літургії у повчальному слові до парафіян, отець-екореферент наголосив на відповідальності кожної людини за світ в якому живемо. Від наших вчинків сьогодні залежить наше завтра. Вчинки будуть спрямовані у правильне русло лише тоді, коли будемо жити за принципом: я – Бог Творець – сотворений Творцем світ.

 

Також о. Михайло вперше зустрівся з керівником Дніпровської «Просвіти» Сергієм Тютюнником для узгодження спільної майбутньої співпраці в сфері екологічного служіння УГКЦ та підвищення екологічної свідомості суспільства.

 

Джерело:  ecoburougcc.org.ua