Донецький екзархат

Донецький екзархат

Українська Греко-Католицька Церква

Нескорена Донеччина: владика Максим відвідав прифронтові парафії

22 Січня 2023

Нескорена Донеччина: владика Максим відвідав прифронтові парафії
22 січня завершився триденний візит єпископа-помічника Максима до парафій Донецького екзархату УГКЦ в Донецькій області. Спільно з владикою подорожували четверо семінаристів Київської Трьохсвятительської духовної семінарії. Загалом було відвідано 7 парафій.
Парафія Всіх святих українського народу (с. Староварварівка)

З короваєм та теплими словами, парафіяни, разом з настоятелем о. Василем Іванюком, зустріли владику Максима перед початком Архиєрейської Божественної Літургії. Близько 30 людей прийшли до храму, щоб послухати Слово Боже та славити Христа.
Для чуда потрібна віра. Для віри потрібні стосунки. Ти не можеш вірити, довіряти тому, кого не знаєш. І, занєте, Бог розуміє, що для нашої з вами віри не має інакшого шляху як спілкуватися і зустрічатися, наповнюватися і ділитися одне з одним. Господь ділиться з нами читанням Святого Письма, надихає нас, відкриває нам очі та допомагає зрозуміти як думає Він“, – зазначає владика Максим під час проповіді. 
Опісля Літургії та частувань, єпископ з семінаристами відвідали храм Христа Царя (с. Яковлівка), парохом якого є о. Василь Іванюк. Як зазначив настоятель, храм було перероблено зі старого місцевого клубу в 1998 році. А сьогодні Божественні Літургії відбуваються щонеділі та у свята. Оскільки більшість парафіян евакуювалися, до храму приходить близько 10-15 людей.


Парафія Святого Пророка Іллі (м. Краматорськ)

О. Василь Іванюк є настоятелем ще одного храму – Святого Пророка Іллі, що у місті Краматорськ. Дерев’яну церкву побудували у 2010 році та освятили в 2013. На разі, через напружену ситуацію в регіоні, храм має не значні руйнування:    побиті вікна внаслідок обстрілів та вибухових хвиль. З цієї ж причини, Служба Божа звершується лише в неділю та свята. До храму приходить до 15 парафіян. 
Парафія Різдва Святого Івана Хрестителя (смт. Петрівка Перша)

Ввечері єпископ-помічник Максим відслужив молебень до Пресвятої Богородиці в храмі Різдва Св. Івана Хрестителя, настоятелем якого є о. Віктор Коханський. Хоч і в церкві було досить прохолодно, але гарячі серця та щира молитва понад 20-ти парафіян гріла кожного присутнього: і дорослих, і малих. 
Парафія Св. Юрія Побідоносця (м. Покровськ)

Свята неділя розпочалася з Архиєрейської Божественної Літургії в храмі Святого Юрія Побідоносця в місті Покровськ. Владику Максима радо зустрів тимчасовий адміністратор храму о. Сергій Паламарчук, о. Іван Василенко та парафіяни.

Христос ніколи не боявся темряви. Христос ніколи не боявся присутності зла на своїх дорогах. А зло, що не дивно, кожного разу, коли помічало Божу присутність – тікало. І це має наповняти вірою наші з вами серця. Ми точно маємо знати, що Бог який є поруч з нами, не просто береже нас, але і супроводжує. Власне через Свою присутність в нашому житті, те зло відштовхує“, – зауважив єпископ-помічник під час проповіді.

Парафія Св. Миколая (м. Костянтинівка)

Наступну Божественну Літургію, яку очолив владика Максим звершили у храмі Святого Миколая, що у м. Констянтинівка. Співслужив о. Сергій Паламарчук, який є тимчасовим адміністратором храму.

Розважаючи над євангельським уривком, владика зазначив наступне: “Навіть в ті моменти, коли ми чуємося безпорадними, Бог є з нами. Коли ми засвідчуємо наші труднощі, то ще більше розуміємо Бога, який пережив свої страсті і не побоявся іти далі. Бо знав, що любов перемінить все. Тож пам’ятаймо, що справжня, найміцніша зброя, яку ми маємо – сила любові“.

Храм Преображення Господнього (с. Званівка)

В межах триденної візитації, єпископ-помічник Максим та семінаристи Київської Трьохсвятительської духовної семінарії відвідали храм Преображення Господнього у Званівці. Під звуки вибухів храм наповнився щирою молитвою, благаючи Бога про мир в Україні та перемогу над ворогом, позиції якого знаходяться всього за 7 км від церкви.

Радість візиту єпископа-помічника та семінаристів відчуло й місто Мирноград, яке з розпростертими обіймами зустрічало духовенство. Місцеві мешканці та військові були надзвичайно раді приймати в себе гостей, сповнючись духовним теплом та надіями!


«Не бійтеся їх, бо Господь, Бог ваш, Він воює за вас».
(Повторення Закону 3:22)
Прес-служба Донецького екзархату