Донецький екзархат

Донецький екзархат

Українська Греко-Католицька Церква

Різдвяне послання до вірних Донецького екзархату

21 Грудня 2023

Різдвяне послання до вірних Донецького екзархату

Дорогі співбрати в священстві і в чернецтві, всесвітліші і всечесні отці, преподобні брати і сестри, брати і сестри в Христі! 

 

 

Таїнство я бачу дивне і преславне, Дитина Божа гріється у яслах

То все таки надія наша, надія України не загасла

 

 

Ми на порозі 2024р.Б. Будемо відзначати 33 річницю незалежності України. Цей різдвяний рік – не найрадісніший час. Тридцять три роки ми йдемо з советської неволі і напевно ще потрібно пройти сім років, щоб повторити час мандрівки Ізраїля з Єгипту до обітованої землі. Вже маємо два нових покоління українців, останнє напевно не знає, хто були вожді пролетаріату і натхненники будови комунізму. Але це покоління, яке жило в цьому часі, також хоче відчути смак свободи у обітованій Україні. Чи ввійде воно?

 

 

Мойсей не ввійшов.

 

 

Не побачили свободи України сини і дочки, які поклали своє життя у визвольній післявоєнній боротьбі. Ті, які загинули у советських гулагах, але надіялися, що діти або внуки їхні побачать Сонце свободи України. Ось так кожного року, ми очікуємо, цей символічний прихід Спасителя на свято Різдва Христового. Спасителя, якого євреї чекали, навіть тоді, коли Він прийшов, і тепер чекають. І ми чекаємо, щоб Христос нас звільнив із смерті гріха, який є напевно причиною всіх наших бід.

 

 

«Пізнайте правду і правда визволить вас»

 

 

Ісус сказав до Юдеїв, які увірували в Нього: “Коли ви перебуватимете в моїм слові, ви дійсно будете учнями моїми і спізнаєте правду, і правда визволить вас». Ті Йому й відказали: «Потомки ми Авраамові й не були ми ніколи невольниками ні в кого. Чого ж говориш: „Визволитеся, мовляв?”»  Ісус же їм: «Істинно, істинно кажу вам: Кожен, хто гріх чинить – гріха невольник! ….. Тож коли Син вас визволить, то справді станете вільні.» (Ів.8.31-36;).

 

 

Перебувати в слові Ісуса…. Жити ним, і тоді ми можемо звільнитись від впливу гріха. Хто в гріху – раб гріха. Ми бачимо засліплення наших недругів, які хотіли б все перетворити в радіоактивний попіл, а самим царювати, забувши про, це що є Бог, справедливий суддя, що за добро нагороджує, а за зло карає.

 

 

Читаємо в Книзі Премудрості: «Праведники повіки будуть жити, і в Господі їх нагорода…. Він правицею їх захистить і раменом їх охоронить… Весь світ піде з ним в бій проти безумних…Подмух Всесили проти них повстане і немов та буря їх порозвіває….Навчіться ви, що правите аж по край світу! Вважайте ви, що верховодите безліччю та пишаєтесь юрбою народів, бо від Господа дана вам влада, від всевишнього-зверхніст

 

 

Така надія наша на Господа, а праведність наша, на спасіння України.
Іншої дороги немає. Благословення Господнє на Вас!

 

 

 

Христос Рождається! Славімо Його!  

 

 

 

+ Степан Меньок,                                                                           

екзарх Донецький УГКЦ 

 

+ Максим Рябуха,

єпископ-помічник     

 

 

 

 

Дано в м. Запоріжжі

в канцелярії екзархату 13.12 2023 р. Б.