Донецький екзархат

Донецький екзархат

Українська Греко-Католицька Церква

«Цей день ділить історію на «до» і «після»»: освячення нового храму УГКЦ на Донеччині

6 Червня 2023

«Цей день ділить історію на «до» і «після»»: освячення нового храму УГКЦ на Донеччині

4 червня 2023 року Божого відбулося урочисте освячення новозбудованого храму Святої Трійці в Мирнограді Донецької області. Чин освячення та Божественну Літургію звершив єпископ-помічник Донецького Екзархату Максим Рябуха. Відтепер Донеччина збагатилася на ще один Божий дім і ще більше духовно зміцнішала.

 

 

Радісне свято розпочалося із зустрічі єпископа з короваєм та вітальними словами від парафіян та їх настоятеля о. Івана Василенка. Вірні радо прийняли владику Максима на східних теренах України, відчуваючи пастирську підтримку та опіку.

 

 

Під молитовний супровід отця-диякона Ігора Бойко, братів семінаристів Київської Трьохсвятительської Духовної Семінарії, численного духовенства та мирян, архиєрей звершив чин освячення новозбудованого храму Святої Трійці. Відтак в стінах Божого дому розпочалася Божественна Літургія, на якій підносилась милозвучно молитва подяки, радості і прохання чимскорішої перемоги над злом та правдивого миру близько 100 вірних.

 

 

 

 

 

 

У своєму слові під часі проповіді владика Максим наголосив на важливості свята та нового храму на теренах багатостраждальної Донеччини:

 

 

«Цей день є видатним, важливим та особливим, бо він ділить історію нашого міста на «до» і «після». Як жити без Бога всі знають. Кожен знає, як важко, коли не відчуваєш Божої підтримки, не можеш приступити до святих Тайн: посповідатися, причаститися, схилити коліна у молитві тут, у Його рідному домі. Від сьогодні так більше не буде. Кожен має знати, що земля по якій ми ходимо є святою землею. Тут Бог є посеред нас».

 

 

Разом із цим єпископ пригадав усім вірним, мешканцям прифронтової зони, що вони не є забутими Богом, не є самотніми, бо сьогоднішнє свято кожному засвідчує Божу присутність та Його безмежну любов тут і тепер.

 

 

На завершення проповіді владика Максим привітав парафіян та настоятеля храму зі святом, згадуючи, що відтепер кожен потребуючий точно знайде духовне умиротворення в стінах Господнього дому: «У цьому Божому храмі наші серця завжди знаходитимуть спокій. У цьому храмі знаходитимемо усі відповіді, які довго шукаємо. Усі каміння, тягарі і турботи з якими не можемо дати собі ради – Бог переобразить. Та Божа любов не може бути дарована на силу. Тож кожного світанку, розплющуючи очі і бачачи красу нашого краю, мусимо знову і знову повторювати: «Боже, дякую Тобі за Твою любов. За те, що дозволяєш мені і далі насолоджуватися даром мого життя». Маймо відвагу приходити сюди, приводити наших рідних і друзів, та віддавати у Божі руки все те, що має наше серце. Бо в Божих руках змінюється все».

 

 

По завершенні Літургії настоятель храму подякував владиці Максиму та священослужителям, які – з цілого деканату та найрізноманітніших куточків України – приїхали спільно розділити радісну мить в церковному житті Мирнограду та всієї Української Греко-Католицької Церкви. Також привітав і парафіян, які щонеділі та у свята мають можливість прийти до Божого храму, прийняти Святу Євхаристію і Тайну Сповіді, очищуючи душу та впускаючи світло Боже в своє життя.

 

 

Опісля відбулося мировання та освячення води на честь свята. На згадку радісного дня духовенство і вірні зробили спільне фото біля нового, вже освяченого, храму Святої Трійці. А відтак мали спільну святкову трапезу. Освячення храму у Мирнограді було великою духовною подією для місцевої громади та усієї Церкви.

 

 

Воно принесло радість та надію на краще майбутнє, підтверджуючи важливість християнських цінностей та сили спільної молитви. Новий храм Святої Трійці стане осередком духовного життя та місцем, де будуть зібрані покоління вірян, проходячи через випробування й покладаючись на Господа Бога молячись за мир і процвітання.

 

 

 

 

 


Ангеліна Вовк, пресслужба Донецького екзархату