Донецький екзархат

Донецький екзархат

Українська Греко-Католицька Церква

В Івано-Франківську відбувся Чин архиєрейського найменування владики-номінанта Миколи Семенишина

13 Лютого 2023

В Івано-Франківську відбувся Чин архиєрейського найменування владики-номінанта Миколи Семенишина

14 лютого 2022 року, у передсвяття Стрітення Господнього в архикатедральному і митрополичому соборі Воскресіння Христового в Івано-Франківську відбувся Чин архиєрейського найменування владики-номінанта Миколи Семенишина, якого Синод Єпископів УГКЦ обрав єпископом-помічником Івано-Франківської архиєпархії УГКЦ. 


Чин звершив Блаженніший Святослав, Отець і Глава УГКЦ, із владикою Володимиром Війтишиним, архиєпископом і митрополитом Івано-Франківським, та владикою Богданом Дзюрахом, апостольським екзархом у Німеччині та країнах Скандинавії. Участь у молитві взяли й інші єпископи УГКЦ. Отця Миколу супроводжували о. Ярослав Тимішак та о. Микола Крушец.


Виконувач обов’язків Секретаря Синоду Єпископів УГКЦ, єпископ-номінант Андрій Хім’як зачитав два Декрети Глави УГКЦ: про проголошення о. Миколи Семенишина єпископом УГКЦ та іменування його єпископом-помічником Івано-Франківської архиєпархії.


Відтак о. Микола склав присягу на вірність Папі Франциску і Блаженнішому Святославові та їхнім наступникам, а також очолив Велику вечірню з Литією.


«Дорогий брате! Ви здійснюватимете архиєрейське служіння як єпископ-помічник архиєпископа Івано-Франківської архиєпархії УГКЦ, — мовиться в декреті іменування. — … Ви долучаєтеся до грона владик Івано-Франківської архиєпархії, яка має славну історію та величних героїв віри. Збережіть і примножте їхню працю, дорогий владико!».
Архиєрейська хіротонія нового єпископа УГКЦ Миколи Семенишина відбудеться у середу, 15 лютого 2022 року, у свято Стрітення Господнього об 11:00 в архикатедральному соборі Воскресіння Христового в Івано-Франківську.
Джерело: ugcc.ua