Донецький екзархат

Донецький екзархат

Українська Греко-Католицька Церква

У Коломиї відбувся Чин архиєрейського найменування нового єпископа УГКЦ

21 Серпня 2023

У Коломиї відбувся Чин архиєрейського найменування нового єпископа УГКЦ

У свято Преображення, 19 серпня 2023 року, в катедральному соборі Преображення Господнього в м. Коломия відбувся Чин архиєрейського найменування о. Петра Голінея, обраного на єпископа-помічника Коломийської єпархії. Чин найменування звершив Блаженніший Святослав, Отець і Глава УГКЦ, спільно з владиками Василем Івасюком, єпархом Коломийським, та владикою Діонісієм Ляховичем, апостольським екзархом в Італії.

 

 

Супроводжували владику-номінанта о. Богдан Іванюк, один з останніх учнів підпільної семінарії о. Михайла Косила (владика-номінант так само належить до генерації «косилівців), та о. Марко Семеген, ректор собору Святої Софії в Римі та президент релігійного товариства «Свята Софія».

 

На початку Чину владика Андрій Хім’як, секретар Синоду Єпископів УГКЦ, зачитав Декрет Глави УГКЦ про проголошення о. Петра Голінея єпископом Української Греко-Католицької Церкви. «З огляду на пастирські потреби і спасіння боголюбивого люду, ми, владою нам даною, зваживши на поради єпархіального єпископа Коломийської єпархії Василя Івасюка, отримавши згоду Синоду Єпископів УГКЦ і благословення Вселенського Архиєрея Франциска, Папи Римського, про що було оголошено 12 липня 2023 року Божого, поставляємо і проголошуємо Вас єпископом Української Греко-Католицької Церкви з титулом єпископського престолу Абрити», — мовиться в Декреті.

 

 

 

 

 

 

Владика Андрій зачитав також Декрет іменування владики Петра Голінея єпископом-помічником Коломийської єпархії. «Дорогий брате! Ви здійснюватимете архиєрейське служіння як єпископ-помічник єпархіального єпископа. Будьте йому опорою у виконанні обов’язків, свої дії завжди узгоджуйте з ним. Шануйте його, як свого батька, щоб інші шанували Вас. Ви долучаєтеся до грона владик Коломийської єпархії, яка має славну історію та величних героїв віри. Збережіть і примножте їхню працю, дорогий владико!» — закликав новойменованого єпископа Глава УГКЦ у Декреті.

 

 

Також у Декреті іменування йшлося про прийняття владикою Петром служіння у час, коли на наших Богом благословенних землях триває кривава, загарбницька війна. Тож перед новопоставленим єпископом довгий і нелегкий період зцілення ран, завданих нею. «Будьте готові, дорогий владико, послужити всім, хто зазнав втрат від цієї жорстокої війни. Просимо в милосердного Господа Ісуса Христа, щоб Він кріпив і зберіг Вас та Ваших вірних у випробуваннях. Хай через Ваші молитви і служіння на нашу землю прийде справедливий Божий мир!» — зазначено в Декреті.

 

 

Опісля новойменований владика Петро Голіней проголосив визнання віри та, поклавши руку на Євангеліє, склав присяги на вірність Вселенському Архиєреєві та Отцю і Главі УГКЦ, а також відслужив Велику вечірню.

 

 

 

 

 

 

Архиєрейська хіротонія нового єпископа УГКЦ відбудеться завтра, 20 серпня 2023 року, у катедральному соборі Преображення Господнього в Коломиї. Початок об 11:00. 

 

 

Як повідомляв Департамент інформації УГКЦ, 12 липня 2023 року у Ватикані оголошено про те, що Святіший Отець Франциск поблагословив рішення Синоду Єпископів УГКЦ про обрання о. Петра Голінея єпископом-помічником Коломийської єпархії УГКЦ. Йому надано титулярний осідок Абрита.

 

 


Департамент інформації УГКЦ