Донецький екзархат

Донецький екзархат

Українська Греко-Католицька Церква

«У Римі молимося за перемогу України і справедливий, стабільний мир для нашої землі», — Глава УГКЦ у 82-й тиждень війни

11 Вересня 2023

«У Римі молимося за перемогу України і справедливий, стабільний мир для нашої землі», — Глава УГКЦ у 82-й тиждень війни

Ми відчуваємо солідарність з Україною всього світу і всієї Католицької Церкви, особливо перебуваючи тут, у Римі, біля гробів апостолів Петра та Павла. І звідси на весь світ нині ми кажемо: Україна стоїть! Україна бореться! Україна молиться! Про це сказав Отець і Глава Української Греко-Католицької Церкви Блаженніший Святослав у традиційному зверненні у 82-й тиждень великої повномасштабної війни, яку російський агресор приніс на мирну українську землю.

 

 

 

Предстоятель зазначив, що Україна знову стікає кров’ю. На фронті йдуть тяжкі бої, але наші дівчата та хлопці мужньо захищають Батьківщину. Ми живі завдяки тому, що українське військо нас обороняє, крок за кроком, ціною власного життя, звільняючи українську землю.

 

 

Ворог знову обстрілює мирні міста й села. Чимало осіб загинуло в Костянтинівці Донецької області, бо агресор вдарив по ринку, куди люди прийшли за продуктами. Сьогодні ми хочемо особливо помолитися за Кривий Ріг, де тривають рятувальні роботи і щодня збільшується кількість постраждалих.

 

 

 

 

У контексті чергової сесії Синоду Єпископів, коли до Рима з’їхалися владики зі всього світу, УГКЦ святкує особливий ювілей — 400 років мученицької смерті святого священномученика Йосафата, архиєпископа Полоцького.

 

 

«Сьогодні бачимо, що святий Йосафат своєю мученицькою смертю надав глибшого сенсу й розуміння змісту сопричастя Київської Церкви з наступником апостола Петра, — зауважив Глава Церкви і додав: — У всіх зустрічах, які маємо цими днями у Ватикані, — і зі Святішим Отцем, і з очільниками різних Дикастерій Римської курії — чуємо голос святого Йосафата, що ми спадкоємці великої Київської традиції, що ми католики, що перебуваємо в єдності зі Вселенською Церквою».

 

 

«Так не раз було в історії, — вважає Блаженніший Святослав, — що наша Церква, як душа й мати українського народу, вистоювала завдяки вселенській міжнародній католицькій солідарності, підтримці та захисту. І нині Україна спроможна вистояти в борні з російським агресором, бо з нами солідарний весь світ, що допомагає всім, чого потребуємо».

 

 

Духовний лідер розповів, що святий священномученик Йосафат — єдиний український святий, похований біля гробу апостола Петра, у серці християнського вселенського світу. Перші християни в Римі вважали особливою честю бути похованим біля гробу апостола Петра.

 

 

«Разом із тисячами паломників, котрі прибули до Рима, на гробі апостола Петра, разом із нашим Йосафатом, ми молимося за перемогу України, справедливий, а відтак довготривалий та стабільний мир для нашої багатостраждальної, скропленої кров’ю своїх синів і дочок, святої української землі», — сказав Глава УГКЦ.

 

 


Джерело: Департамент інформації УГКЦ