Донецький екзархат

Донецький екзархат

Українська Греко-Католицька Церква

В Донецьку опечатали храми УГКЦ

23 Березня 2024

В Донецьку опечатали храми УГКЦ

На початку 2024 року «козаки» так званої ДНР опечатали всі храми і прилягаючі до них території і не допускають віруючих Української Греко-Католицької Церкви в храми і на територію для звершення молитов і богослужінь.

 

 

Про це повідомляє Інститут релігійної свободи.

 

 

Звернення віруючих до місцевих чиновників «ДНР» щодо опечатування храмів та перешкоджання здійсненню релігійної діяльності «козаками» не дали жодних результатів. Віруючі греко-католики позбавлені можливості відвідувати свої храми і звершувати богослужіння.

 

 

Перед тим священики, які звершували богослужіння у цих храмах, були видворені за межі окупованих територій, а двоє священиків УГКЦ з Бердянська — о. Іван Левицький і о. Богдан Гелета — ще 16 листопада 2022 року були ув’язнені та утримуються у неволі до сих пір.

 

 

Слід зазначити, що на окупованій території Запорізької області 26 грудня 2022 року окупаційна влада видала т. зв. розпорядження, згідно з яким на захопленій частині Запорізької області забороняється діяльність УГКЦ, а також організацій її соціального служіння.

 

 

 

Нагадаємо, що з 2014 року в м. Донецьку «ДНРівці» забрали молитовні приміщення у низки релігійних громад різних конфесій.