Донецький екзархат

Донецький екзархат

Українська Греко-Католицька Церква

Великоднє послання до вірних Донецького екзархату УГКЦ

4 Травня 2024

Великоднє послання до вірних Донецького екзархату УГКЦ

Всесвітліші і всечесні отці, преподобні отці, брати і сестри в чернецтві, дорогі брати і сестри в Христі!

 

«Цей провіщений і святий день, перший по суботі, царський і Господній, свято над святами і торжество всіх торжеств, в цей день прославляймо Христа повіки» (Ірмос 8-ї пісні Канону Воскресної Утрені)

 

Останні роки позначені великими викликами для нашого народу. Важко навіть по-богословськи пояснити всі ці події і хрести, які випали на нашу країну. Бог має свій план, і ми не можемо до кінця його зрозуміти.  Признаємо, що, крім негативних наслідків війни в країні, йдуть також і позитивні зміни в умах багатьох людей. Вони можуть бути позитивні в плані того, що людина починає розуміти, яка вона немічна і крихка перед обличчям смерті. А смерть є вчителькою для кожного з нас. Зі смертю закінчуються всі наші плани, які б грандіозні вони не були; а для віруючої людини приходить розуміння, що починається вічність, в якій ми повинні бути. Якою  вона для нас стане, коли ми переступимо цей таїнственний поріг?.. А скільки осіб його вже переступили!.

 

Минає Страсний тиждень, і зміст богослужінь наповнений подіями, які пережив Ісус і всі ті, хто були з Ним. Ми знаємо: спочатку Голгофа, потім –  Воскресіння. Але в нас ще голгофа. Та після ночі завжди приходить ранок, світлий і сонячний. Для нас Воскресіння Ісуса – це очікувана подія звільнення від усілякого зла. Це запевнення, що і ми воскреснемо. Воскресне Україна, бо неможливо, щоб зло могло перемогти добро. «Усі кінці землі згадають і навернуться до Господа. І впадуть ниць перед тобою усі сім’ї народів» (Пс.21) Величаємо тебе, Життєдавче Христе, що ради нас зійшов до аду і з собою всіх воскресив. І вивів Ти нас із темряви і смертної тіні.

 

Воскреслий Ісусе, ми молимо Тебе, вислухай нас, незважаючи на наші гріхи і прогрішення. Дай відчути у повноті серця радість Воскресіння. Хоч смуток закрадається у наші серця, коли сини наші і дочки віддають життя своє за Україну, але Ти приймеш їх у обителі вічні і славно воскресиш їх у день судний.

 

Багато наших вірних піднімають зараз свої руки у молитвах до Тебе, Господи. Збільш благодать  свою на всіх нас і дай просвічення для розуму нашого, щоб ми ходили дорогами правими. Укріпи і волю нашу, щоб могла керувати і направляти нас на дорогу благочестя. В Тобі наша надія, в Тобі наша сила, Тобі єдиному честь і слава. Ти, що воскрес із мертвих і Своєю смертю смерть переміг, дай нам силу перемогти усі засідки диявола. І хай сповняться ці слова, які ми виголошуємо на великій Утрені: «Хай Воскресне Бог і розбіжаться вороги Його, і хай тікають від лиця Його ті, що ненавидять Його».

 

Вітаємо всіх традиційним привітом в цей Великий День воскресіння.

 

Христос Воскрес!                                                              Воїстину Воскрес!

 


† Степан (Меньок)

† Максим (Рябуха)

Дано в канцелярії Донецького екзархату м. Запоріжжя

02.05.2024 р. Б.