Донецький екзархат

Донецький екзархат

Українська Греко-Католицька Церква

Відбулися загальні збори Донецького екзархату УГКЦ

12 Жовтня 2023

Відбулися загальні збори Донецького екзархату УГКЦ

Сьогодні, 12 жовтня 2023 року, відбулись збори духовенства та монашества Донецького екзархату УГКЦ, які очолив єпископ-помічник Максим Рябуха.

 

 

 

Зустріч розпочалася з молитви на вервиці біля фігури Матері Божої Фатімської, яка передана Донецькому екзархату. Опісля з вступними словом звернувся владика Максим та прокоментував Рішення Синоду єпископів УГКЦ, який відбувся у Римі. Було обговорено зі священиками актуальну екзархійну та загальноцерковну ситуацію.

 

 

Декани доповіли про становище довірених їм теренів. Зокрема, о. Михайло Заверчук, декан Донецького деканату, зазначив, що люди на прифронтових та тимчасово окупованих територіях досі самостійно збираються у храмах для молитви та чекають на повернення наших священиків. Також виступили о. Іван Василенко, Краматорський деканат, о. Михайло Неїжмак, Дніпропетровський деканат, та о. Олександр Богомаз, Запорізький деканат.

 

 

Слово мав також і о. Роман Вовк, економ Донецького екзархату, про фінансове становище, розвиток проектів та проектні плани на подальший час.

 

 

На завершення зборів владика Максим відзначив грамотами та подарунками ювілярів цього року, дякуючи за дар їхнього життя та служіння Господеві, Церкві та всьому вірному народу! А також було зачитано декрет про призначення Головою Молодіжної Комісії Донецького екзархату Ярему Муховського. Вітаємо та бажаємо Божої опіки та помочі!

 
 
 

 

 


Ангеліна Вовк, прес-служба Донецького екзархату