Донецький екзархат

Донецький екзархат

Українська Греко-Католицька Церква

Відбувся четвертий заїзд навчально-просвітницької програми “Зцілення Громад”

21 Березня 2024

Відбувся четвертий заїзд навчально-просвітницької програми “Зцілення Громад”

Упродовж 15-18 березня відбувся четвертий заїзд навчально-просвітницької програми «Зцілення громад», участь в якій взяли представники Широківської громади Запорізької область. Учасники навчального курсу, що відбувався у Патріаршому домі у м. Львові, мали нагоду здобути нові знання, отримати психологічну реабілітацію та ближче познайомитися один з одним. 

 

Про це повідомила пресслужба Патріаршої фундації «Мудра справа».

 

 

Широківська сільська територіальна громада Запорізької області, як розповідає Лариса Головань, керуюча справами (секретар) виконавчого комітету цієї громади, одна з найбільших за площею та кількістю населення громад, адже обіймає 47 га та обʼєднує 22 тисячі осіб, із яких 9 тисяч є внутрішньо переміщеними особами. Сюди також варто додати мешканців Запоріжжя, які шукаючи безпечні умови проживання, приїжджають у громаду. «Тож загалом це понад 50 тис. мешканців, якими ми опікуємося, надаємо послуги та разом живемо», – підсумувала п.Лариса. 

 

 

«Нашій громаді певним чином поталанило, що ми розташовані на півночі Запорізької області, наче за плечима у міста Запоріжжя. І ми, як і інші люди вважаємо нашу територію більш безпечною. Тож там осідають люди, які, ховаючись від лихоліття, приходять на першу мирну територію», – додала чиновниця.

 

 

У програмі, організованій Патріаршою фундацією «Мудра справа», взяли участь спеціалісти апарату виконавчого комітету, комунальних установ та підприємств, представники Молодіжної та Поважної рад, прості мешканці села, серед яких є родини внутрішньо переміщених осіб. Також приїхала мама Героя, який нещодавно загинув. 

 

 

Супроводжував громаду у їхньому навчанні та реабілітації у Львові о. Михайло Заварчук, синкел у справах духовенства Донецького екзархату УГКЦ. «Ця громада є для мене дуже близькою. Тож я надіюся, що Господь у майбутньому так попровадить, що вона стане рідною. Найперше, я зрозумів одну дуже важливу річ, що навчання ніколи і нікому не шкодить. Не залежно від того, ким ми є, у якому статусі чи положенні перебуваємо вчитися є корисним. Саме тоді можна здобувати ті знання, якими відтак можна ділитися. Кожен священник має благодать, якою ділиться і яку віддає, і яку він отримав від Бога. Ці знання ми також отримали завдяки старанням Церкви. Церква постаралася задля того, щоби ми здобули ці знання. Тож прийнявши усе це, ми покликані цим ділитися далі», – зазначив священник.

 

 

Перш за все, учасники навчально-просвітницького курсу «Зцілення громад» відзначили структурованість викладів та професійний підхід організаторів до проведення цього курсу.

 

 

«Інформація, яку ми могли отримати, читати чи пізнавати протягом останніх декількох років, а особливо вже у період повномасштабного вторгнення, була часто розрізнена», – ділиться власними спостереженнями Людмила Носенко, методист по роботі з молоддю Широківської сільської ради, і додає: «Тож насамперед хочу відзначити надзвичайно структурований підхід у наданні інформації щодо життєстійкості та когнітивних особливостей розвитку. Структуровані практичні завдання були організовані і підібрані таким чином, що ми могли їх опрацювати у різних групах, ще більше познайомитися один з одним та отримати практичний алгоритм впровадження у своєму житті здобутих тут знань».

 

 

Однією із особливостей цього заїзду стала участь у проєкті молоді 15-16 років із місцевої Молодіжної ради, про що розповідає Людмила Носенко. «У нас були певні думки щодо того, чи варто брати на навчання молодь 15-16 років. Але завдяки тому, що ми реально працюємо із Молодіжною радою, в яку входить молодь, що у нашій громаді має бажання та своє бачення розвитку громади задля того, щоби створити позитивний імідж і задля того, щоби молоді люди залишалися і розбудовували нашу громаду, ми вирішили взяти їх у складі усієї нашої команди. Ми це зробили не лише задля отримання ними знань, але й задля отримання ними досвіду. Сьогодні ми вже третій день навчаємося, і хочу сказати, що, дивлячись на презентації напрацювань, які створили і напрацювали наші молоді лідери, вони отримали не тільки теорію та певні практичні кейси, але з неформального спілкування знаю, що вони вже запланували проведення декількох навчальних тренінгів для інших учасників Молодіжної ради та активної молоді громади».

 
 
 
Ще одним важливим аспектом єдності громади, за словами керуючої справами (секретаря) виконавчого комітету Широківської сільської ради Лариси Головань, є регулярне проведення Молитовних сніданків. «Однією із думок, у якій ми переконані на сьогоднішній день, є переконання, що Бог оберігає нашу громаду. Тож кожної першої пʼятниці місяця ми упродовж декількох років збираємося на Молитовний сніданок. На цей сніданок приходять представники різних конфесій, настоятелів різних православних храмів, які знаходяться чи то на території нашої громади, а чи у місті Запоріжжя, спеціалісти громади та прості люди. Ми разом читаємо Біблію і молимося за перемогу, щасливу долю України, за те, щоби Бог зберіг життя і дав мужності нашим хлопцям», – висловилася пані Лариса.
 
 
 
Підсумовуючи вислуханий курс та пройшовши реабілітаційні заходи, о. Михайло підкреслює, що стійкість – це важливий елемент, який ми повинні сьогодні у собі розвивати, щоби у цій кризовій ситуації, у якій ми знаходимося, не тільки ми, але й практично ціле наше суспільство змогли стати добрим прикладом й опорою. Натомість психологія допоможе правильно себе повести у різних ситуаціях для того, щоби не зашкодити тим, хто буде у цей час поруч. 
 
 
 
«Відразу хочу висловити подяку за задум цього проєкту, за його підготовку, а саме йдеться про підготовку матеріалу, який, як я вважаю, сьогодні є життєво необхідним для кожного, хто приїхав сюди. Це і життєстійкість, це і психологія, пізнання і аналіз себе для того, щоби допомогти своєму ближньому вижити, розвиватися і повноцінно жити далі. Частина наших людей підкреслила те, що їм дуже важливим став блок про справедливу історію України, яку ми відтак понесемо іншим жителям та нашим дітям. Я хочу окрему подяку висловити організаторам цього проєкту за добір спеціалістів та викладачів, які залучені до спілкування із нами. Це – вищий пілотаж!» – відзначила Лариса Головань.
 
 
 
Ба навіть більше, за її словами, «наша група обʼєднана єдиною метою – розвиватися, допомагати іншим, йти вперед і працювати сьогодні задля перемоги, а також мати ресурс для відновлення, зцілення і розвитку після перемоги».
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Нагадаємо, що участь в навчально-просвітницькій програмі “Зцілення громад” пройшли ще 3 громади, які відносяться до Донецького екзархату УГКЦ: Зеленодольська громада, Дніпропетровської області, Чернігівська громада, Запорізької області та м. Кривий Ріг, Дніпропетровської області.