Донецький екзархат

Донецький екзархат

Українська Греко-Католицька Церква

«З точки зору християнської моралі справи Майдану не мають терміну давності», — Глава УГКЦ під час круглого столу

21 Лютого 2024

«З точки зору християнської моралі справи Майдану не мають терміну давності», — Глава УГКЦ під час круглого столу

За християнською мораллю, справи Майдану не мають строків давності. Про це заявив Отець і Глава Української Греко-Католицької Церкви Блаженніший Святослав під час круглого столу в Укрінформі «Судова трансформація в Україні — ціннісні орієнтири. Актуальні моральні дилеми» 20 лютого 2024 року.

 

 

«З точки зору християнської моралі, справи Майдану не мають терміну давності. Термін давності може згадуватися лише тоді, коли злочин стосується ставлення людини до певних речей. Коли ж йдеться про ставлення людини до людини і злочин проти людської особи, то терміну давності бути не може», — підкреслив Блаженніший Святослав.

 

 

Він наголосив, що навіть у випадку злочинів, пов’язаних з майном, моральна норма передбачає реституцію. Тобто, за його словами, про завершення відповідальності можна говорити лише тоді, коли людина, яка вчинила злочин, повернула завдані збитки.

 

 

Глава УГКЦ також зауважив, що дії «суддів Майдану» стали точкою найбільшої зневаги до правосуддя в Україні.

 

 

«Можливо, це була точка найбільшої деградації правосуддя, яке показало, що ми є спадкоємцями репресивної моделі. Судової влади — як влади репресій, одного з інструментів не так пошуку справедливості, як інструменту гноблення, який чинить несправедливо і є керований кимось», — сказав Предстоятель.

 

 

 

 

 

 

 


 
Джерело: Департамент інформації УГКЦ за матеріалами Укрінформу