Донецький екзархат

Донецький екзархат

Українська Греко-Католицька Церква

8 вересня вірні УГКЦ в Україні та ще декількох країнах світу вперше святкують свято Різдва Пресвятої Богородиці

8 Вересня 2023

8 вересня вірні УГКЦ в Україні та ще декількох країнах світу вперше святкують свято Різдва Пресвятої Богородиці

8 вересня 2023 року в Україні, Польщі, Австралії й Океанії, в Німеччині та країнах Скандинавії, в Великобританії та Казахстані вірні Української Греко-Католицької Церкви вперше святкують свято Різдва Пресвятої Богородиці, яке до календарної реформи святкували 21 вересня. Це перше з дванадцяти найбільших свят церковного року, який розпочався 1 вересня.

 

 

Про зміст першого в церковному році свята розповів владика Венедикт Алексійчук, єпископ єпархії Святого Миколая з осідком у м. Чикаго. «Це свято нам говорить, на мій погляд, надто важливу річ — Богородиця виконала свою місію», — розповів владика Венедикт.

 

За його словами, Марія через своє праведне, досконале, святе життя стала відкритою на те, щоби зачати Божого Сина і виконати Божу волю щодо Неї.

 

«Ми не просто маємо вчергове відсвяткувати це свято чи то за юліанським, чи тепер за григоріанським календарем, — наголосив єпископ. — Головне, щоб кожен з нас усвідомив собі, що як Богородиця мала своє покликання, так і кожен з нас має своє завдання. Богородиця це своє завдання зрозуміла і якнайкраще його виконала. А що ми?».

 

 

 

 

Важливо зазначити, що єпископи УГКЦ, які у ці дні зібрані на Синоді у Римі, у навечіря свята Різдва Богородиці разом помолилися Велику вечірню з Литією.

 

Нагадуємо, що 1 вересня 2023 року УГКЦ в Україні перейшла на новий стиль для нерухомих свят зі збереженням чинної Пасхалії. Таке історичне рішення ухвалив Архиєрейський Синод УГКЦ в Україні на 93-й сесії, що відбулася у Львові-Брюховичах 1–2 лютого 2023 року.

 

Слідом за УГКЦ в Україні на новий стиль перейшли УГКЦ в Польщі, в Австралії й Океанії, в Німеччині та Скандивії, в Сполученому Королівстві, а також Апостольська адміністратура для католиків візантійського обряду в Казахстані та Центральній Азії.

 

Звертаємо увагу усіх вірних, що «Живе телебачення» 8 вересня проведе пряму трансляцію святкової Божественної Літургії. Трансляція відбудеться з прокатедрального собору Святої Софії у Римі.

 

 

 

 


Джерело: Департамент інформації УГКЦ