Донецький екзархат

Донецький екзархат

Українська Греко-Католицька Церква

Асамблея COMECE закликала ЄС запропонувати оновлене бачення щодо справедливості та миру

11 Листопада 2023

Асамблея COMECE закликала ЄС запропонувати оновлене бачення щодо справедливості та миру

У п’ятницю, 10 листопада 2023 року, єпископи Європейського Союзу, що зібралися у Брюсселі на осінній Пленарній асамблеї Комісії Єпископських конференцій Європейського Союзу (COMECE), ухвалили заяву про мир у контексті серйозного погіршення міжнародної безпеки. Головним гостем Пленарної асамблеї був Блаженніший Святослав, Глава і Отець УГКЦ. Єпископи ЄС: «Ми закликаємо Європу запропонувати оновлене бачення щодо справедливості та миру».

 

 

Єпископи висловлюють глибоку стурбованість серйозним погіршенням стану міжнародної безпеки та миру. «Світ, схоже, повертається до небезпечної динаміки, що нагадує про деякі з найтемніших періодів людства, які повинні були залишитися в підручниках з історії», — йдеться в заяві.

 

 

Звертаючи особливу увагу на війну росії проти України, на біль вірменського народу на Кавказі та страждання цивільного населення в Ізраїлі й Палестині, єпископи Європейського Союзу також висловили стурбованість з приводу того, які наслідки для європейських спільнот матиме така міжнародна поляризація та регіональна нестабільність, «розпалюючи страхи, послаблюючи діалог і загрожуючи єдності суспільства».

 

 

Члени СОМЕСЕ «рішуче засуджують усі форми та вияви антисемітизму, радикалізації та ксенофобії, які часто […] призводять до насильницького екстремізму та тероризму», що поширюються в деяких європейських країнах. 

 

 

З огляду на європейські вибори 2024 року Асамблея COMECE закликає лідерів ЄС, а також усіх європейських громадян спрямувати зусилля на побудову «Європи, яка задіює весь свій потенціал для врегулювання конфліктів і запалювання світильників надії, діючи як єдина, гідна довіри та гуртуюча сила, плекаючи демократичні принципи та верховенство права як всередині своїх кордонів, так і поза ними».

 

 

COMECE також закликає європейських і національних політичних представників бути активними творцями оновленого бачення щодо стабільності, справедливості та миру і пропонувати його Європейському континенту та всьому світу. «Опираючись логіці війни, Європейський Союз повинен започатковувати нові процеси діалогу та розвивати послідовну дипломатію миру, очолити відбудову глобальної архітектури миру, що ґрунтується на ефективному мультилатералізмі та повазі до міжнародного права», — мовиться в декларації.

 

 

Декларацію було розроблено після низки плідних дискусій між високопоставленими представниками ЄС і Церкви. Цей діалог надав єпископам ЄС не лише нагоду обговорити сучасні кризи в європейському сусідстві, а й задуматися над соціально-економічними та демократичними викликами з огляду на вибори 2024 року.

 

 

Його еміненція кардинал П’єрбаттіста Піццабалла (OFM), Латинський Патріарх Єрусалиму, і Блаженніший Святослав, Глава УГКЦ, розповіли про внутрішню ситуацію, причини та наслідки нинішньої хвилі насильства у Святій землі та внаслідок російської агресивної війни проти України.

 

Кардинал Піццабалла наголосив на вирішальній ролі християнської спільноти в регіоні як миротворця у цій жахливій ситуації.

 

Розділяючи біль свого стражденного українського народу, Блаженніший Святослав нагадав, що «Україна — молода держава, але вона є давньою європейською нацією з європейською ідентичністю».

 

 

В осінній Пленарній асамблеї COMECE 2023 року також взяли участь віцепрезиденти Європейського парламенту Отмар Карас і Педро Сілва Перейра. Вони окреслили деякі з основних викликів, з якими стикаються спільноти ЄС у зв’язку з виборами наступного року: питання миру та війни, боротьба з бідністю та нерівністю, міграція та довкілля.

 

 

Загальний огляд поляризації міжнародної спільноти й делегітимізації багатосторонніх інституцій запропонувала Федеріка Моґеріні, ректор Європейського коледжу та колишній Верховний представник Європейського Союзу із закордонних справ та безпекової політики.

 

 

Збори також затвердили о. Мануеля Барріоса Прієто Генеральним секретарем COMECE на другий 4-річний термін.

 

 

Нагадаємо, що Глава УГКЦ здійснював робочий візит до Брюсселю з 7–10 листопада для участі у Пленарній асамблеї СОМЕСЕ та зустрічі на рівні Європарламенту та Комісії Європи. Супроводжували Блаженнішого Святослава владика Степан Сус, голова Пасторально-міграційного відділу УГКЦ, та о. Андрій Солецький, керівник Секретаріату Глави УГКЦ у Римі.

 

 


Джерело: Секретаріат Глави УГКЦ у Римі