Донецький екзархат

Донецький екзархат

Українська Греко-Католицька Церква

«ЕКОцид, як і ракети, нас щоденно вбиває!»: у Кривому Розі відбувся круглий стіл на тему «ЕКОцид»

29 Квітня 2024

«ЕКОцид, як і ракети, нас щоденно вбиває!»: у Кривому Розі відбувся круглий стіл на тему «ЕКОцид»

27 квітня у Кривому Розі в межах Зʼїзду молоді Донецького екзархату відбувся круглий стіл на тему: «ЕКОцид», який організував екопросвітницький проєкт «СпоЖити», що є ініціативою Патріаршої комісії у справах молоді УГКЦ.

 

 

Про це повідомила Патріарша комісія у справах молоді УГКЦ.

 

 

Розпочали, традиційно, з вітального слова о. Романа Демуша — заступника голови Патріаршої комісії у справах молоді УГКЦ, про важливість теми «ЕКОциду» в Україні та руйнівні наслідки, які завдає війна. Отець Роман говорив, зокрема про шкоду, нанесену агресором навколишньому середовищу нашої країни. А це близько 4 000 кейсів ЕКОциду; окупація 40 % екологічно цінних територій України; окопана, спалена або й досі перебуває під обстрілами третина українських лісів; заміновані, обстріляні та спалені поля; понад 150 млн т викидів в атмосферу; забруднення водойм. Загалом, згідно з офіційними підрахунками, війна завдає 3 млрд грн довкіллєвих збитків щодня.

 

 

 

 

 

 

Подальшу дискусію модерувала Юлія Сиротюк, секретарка Патріаршої молодіжної комісії, яка запросила до слова команду із громадської спілки «Досить труїти Кривий Ріг», які наповнили програму круглого столу цікавими лекціями.

 

 

Зокрема, Олена Шафранова, адвокат, правознавиця, координаторка ГС «ДТКР», демонструвала відео про актуальні екологічні проблеми Кривого Рогу, як ми можемо на них впливати та як спілка бореться з ними. Мали дискусію про захист прав мешканців промислових регіонів у звʼязку з певною дискримінацією, а також про шкоду, нанесену агресором навколишньому середовищу нашої країни.

 

 

Анна Амбросова, керівниця проєктів, промисловий еколог ГС «ДТКР», перейшла до небезпек і захисту від них у воєнні та мирні часи. Зокрема, про викиди в атмосферу, забруднення водойм. Обговорювали різного роду екологічні катастрофи і захист від ЕКОциду російського нападника.

 

 

На завершення Діана Амбросова, аналітик, проєктна менеджерка ГС «ДТКР», провела дослідження різних зразків води та мала практичне заняття на визначення РH та рівня кисню у воді. Вона продемонструвала, як змінюється колір рідини під час експерименту відповідно до показників.

 

 

Експерти поділилися корисними знаннями й інструментами, як долати ЕКОцид. Учасники мали змогу ставити запитання та отримати відповіді на актуальні проблеми цього регіону. Також у межах заходу о. Михайло Неїжмат, референт Екобюро в Донецькому екзархаті, представив діяльність Екологічного бюро УГКЦ та наголосив на тому, як кожен особисто і ми всі загалом, можемо турбуватися про спільний дім.

 

 

Окремою ініціативою у програмі було висадження саджанця на території храму Святого Миколая Чудотворця для озеленення території, який підготував о. Іван Талайло, настоятель церкви та директор «Карітас-Кривий Ріг».

 

 

 

Фото: Патріарша комісія у справах молоді УГКЦ

 

 


Джерело: Департамент інформації УГКЦ