Донецький екзархат

Донецький екзархат

Українська Греко-Католицька Церква

Питання збереження довкілля на порядку денному в прифронтових областях

2 Квітня 2023

Питання збереження довкілля на порядку денному в прифронтових областях

Великопосна ініціатива Екобюро УГКЦ тривав на теренах Донецького екзархату УГКЦ. Низка заходів, молитовного та практичного характеру мали місце у Церковних інституціях. Зокрема проводилися Хресні Дороги, відбувалися відвідини парафіяльних спільнот, екологічні навчання парафіян.

Отець Михайло Неїжмак, екореферент Донецького екзархату відвідав парафію Покрови Пресвятої Богородиці у с. Балівка, Дніпровського деканату, де разом з місцевим священником о. Леонідом бізуновим помолився Божественну Літургію, додаючи окремі прохання до сугубої ектенії за збереження Божого світу. Після Літургії о. Михайло звернувся з духовним словом до вірних, наголосивши на потребі комплексного навернення у св. Тайні Сповіді. «Щорічна природоохоронна ініціатива Екобюро у часі великого посту закликає нас усіх до навернення задля збереження Божого створіння, призадуми над нашими не дружніми, гріховними вчинками щодо довкілля» наголосив екореферент.

Також на парафії Матері Божої Неустанної Помочі у місті Кам’янське, в рамках безтермінової акції Екобюро УГКЦ «Посади дерево Миру», було висаджено вже п’яту ялинку на подвір’ї храму. Повчальним є те, що всі ялинки, спочатку у горщику використовувалися як прикраса свята Різдва Христового, а опісля були висаджені та ростуть біля храму. Мала місце також парафіяльна молитва Хресної Дороги з освітянами міста, в часі якої перша, четверта та п’ята стації були екологічними, з особливим акцентом на збереження Божого світу, привернення уваги до екологічних гріхів людини, що завдають нових болючих ран нашому Спасителю. Вчителі, які навчають дітей, мають взяти собі на озброєння розуміння екологічних вчинків людей та доносити інформацію школярам, щоб таким чином, правильно формувати молоді особистості. Ця праця є відповідальна та важлива, бо від неї залежить майбутнє світу, в якому ми живемо.

У суботу 25 березня у м. Дніпро відбулася міжконфесійна Хресна Дорога у Храмі Покрови Пресвятої Богородиці УГКЦ, також 1 та 3 стації були екологічними.

Про екологічне навернення, діяльність екологічної церковної інституції вперше дізналися на новоствореній парафії Вознесіння Господнього у м. Тернівка, Дніпропетровської області. Екореферент о. Михайло Неїжмак, відвідав дану парафію у п’яту неділю Великого Посту.

Літургія була звершена у пристосованій палатці, яка слугує як місце для молитви, так і пунктом незламності в часі війни, для потребуючих місцевих жителів. Отцю Михайлу співслужив настоятель парафії о. Тарас Сало. Особливі намірення в часі Літургії за сотворений Богом світ та виголошена проповідь о. Михайла, налаштовували парафіян по новому глянути на себе та на свій спосіб життя.

«Коли людина думає лише про свої егоїстичні потреби та людську славу, вона не буде здатна вважати світ в якому живе, Божим, вона навіть не буде бачити біля себе іншу людину, лише себе» — навчав екореферент присутніх, в контексті недільного Євангелія.

Після Літургії гість розповів про діяльність та завдання Екобюро УГКЦ, представив екологічний декалог Блаженнішого Святослава. З дієвих та практичних речей, закликав парафіян не спалювати опале листя, а в Передпасхальний час відмовитися від шкідливої пластикової атрибутики, яка в результаті шкодить живим, і нічим не допомагає душам померлих родичів. Це ніщо інше, як нічим не обгрунтована згубна звичка

На завершення зустрічі донецький екореферент запросив усіх відвідати офіційний сайт Екобюро, ділитися почутою інформацію з своїми друзями та знайомими містянами, щоб таким чином сприяти зміні свідомості людей, спонукати робити маленькі кроки для отримання великих змін.

Завершився візит висловленням подяки усім присутнім, а настоятелю запрошення. Інформаційна служба Бюро УГКЦ з питань екології