Донецький екзархат

Донецький екзархат

Українська Греко-Католицька Церква

У Дніпрі відбулася міжконфесійна Хресна Дорога

24 Березня 2023

У Дніпрі відбулася міжконфесійна Хресна Дорога

25 березня, в Дніпрі відбулася міжконфесійна Хресна Дорога, участь у якій взяли греко-католики, православні та протестанти. Молитва відбулася в храмі Покрови Пресвятої Богородиці у м. Дніпро.“Ісусе, Спасителю Наш, на доказ Твоєї безмежної любові до нас, за наше спасіння, Ти зволив прийняти пониження, погорду, несправедливість, засуд і найболючішу смерть на хресті. У подяку за твою любов, на перепрошення за наші гріхи, щоб випросити ласки витривання в доброму, хочемо тепер роздумувати про Твої муки і смерть. Дай, щоб ми цю Хресну Дорогу відбули на твою славу і користь наших душ”,  – у вступній молитві сказав о. Михайло Неїжмак, декан Дніпровського екзархату.

Серед присутніх на Хресній Дорозі були священослужителі греко-католицької та православної церви: о. Михайло Неїжмак, декан Дніпровського екзархату, о. Василь Колодій,настоятель парафії Покрови Пресвятої Богородиці, о. Андрій Марчук, Православна Церка Україна, о. Олександр, о. Владислав, о. Ігнатій. Та серед вірних представники різного віросповідання. До онлайн-трансляції долучилися також понад 350 глядачів, які не мали змогу фізично прийти до церкви, але виявили бажання прийняти участь у старстях Христових. Хода від стації до стації супроводжувалася співом церковного хору.

“Ми повинні засвідчувати всьому світому, не зважаючи на те, хто ми є і якого віросповідання, ми живемо в любові і мирі. Сьогодні наша спільна молитва це засвідчує. Бог є єдиний, в Пресвятій Трійці, тому цю молитву: “Боже Великий Єдиний” разом молилися за Україну. за міжконфесійну єдність і за захист  усіх нас. Бо війна є війна. І ракети не літають питаючись чи ти українець, чи ти єврей, чи поляк. Ракета прилітає чи ти хрещений, чи не хрещений. Тому молимося до Всемогутнього Бога, щоб нас усіх захистиввід небезпеки”, – на завершення зауважив о. Василь Колодій, настоятель храму Покрови Пресвятої Богородиці.

Опісля слів пароха о. Василя всі вірні та священослужителі помолилися “Боже Великий Єдиний” за завершення війни, перемогу України та міжконфесійну єдність.
Запис прямої трансляції доступний за посиланням.
Прес-служба Донецького-екзархату