Донецький екзархат

Донецький екзархат

Українська Греко-Католицька Церква

Папа Франциск оголосив місце наступного СДМ і скерував думку до дорогої України

9 Серпня 2023

Папа Франциск оголосив місце наступного СДМ і скерував думку до дорогої України

Складаючи різні подяки наприкінці Святої Меси з нагоди завершення Світового дня молоді, Папа скерував думку також до юнаків і дівчат, що не змогли приїхати через війни, згадуючи окремо про Україну, «яка багато страждає». Наступна зустріч молоді всього світу відбудеться уже за 2 роки в контексті Ювілею 2025 у Римі, а Наступний СДМ на вселенському рівні — в Сеулі 2027 року.

 

 

 

 

Рим у 2025 році прийматиме юнаків і дівчат з усіх континентів, адже з огляду на Святий Рік тут відбудеться також Ювілей молоді, а наступне відзначення на вселенському рівні 2027 року — у Сеулі в Південній Кореї. Про це оголосив Папа Франциск наприкінці Святої Меси з нагоди завершення Світового дня молоді в Лісабоні, запрошуючи юнаків і дівчат на наступні зустрічі.

 

 

Євхаристійне Богослужіння, яке він 6 серпня 2023 року очолив у лісабонському парку Тежу, завершилося проказуванням молитви «Ангел Господній». Перед тим до Папи з подячним словом звернувся кардинал Кевін Джозеф Фаррелл, префект Дикастерії у справах мирян, сім’ї та захисту життя, яка є організатором СДМ. Далі, вручивши молодим представникам п’яти континентів хрести Світового дня молоді в Лісабоні, Святіший Отець звернувся із подячним словом.

 

 

 

 

 

 

 

Подяка та заохочення

 

 

Наступник святого Петра зауважив, що в ці дня часто звучало слово «дякую», що португальською звучить «obrigado» та виражає не тільки вдячність за отримане, а й бажання ділитися добром навзаєм. Папа подякував усім причетним до організації цих заходів, представникам цивільної та церковної влади, національних і локальних інституцій, єпископам і священикам та численним мирянам і волонтерам, й окремо — Лісабону за велику гостинність. «Особлива подяка тим, хто чував над СДМ згори, тобто святим покровителям заходу, передусім Іванові Павлові ІІ, який започаткував Світові дні молоді», — сказав Папа, скеровуючи слова подяки до молодих паломників, наголошуючи, що Бог «бачить усе хороше», що є в них, бо «Він один знає, що посіяв» у їхніх серцях.

 

 

«Будь ласка, дбайливо зберігайте це. Хочу сказати вам: запам’ятайте це, зафіксуйте найкращі моменти у своїй пам’яті. Потім, коли прийдуть неминучі моменти втоми і зневіри, а можливо, і спокуса зупинитися або замкнутися в собі, оживляйте досвід та благодать цих днів, бо — ніколи про це не забувайте — це дійсність, це ви: святий Божий люд, що прямує вперед у радості Євангелія!» — мовив Святіший Отець, передаючи також вітання юнакам та дівчатам, які не змогли приїхати і брали участь в ініціативах, організованих на місцях.

 

 

 

 

 

Думки про Україну і молитва за мир

 

 

«Своїми думками і молитвами особливо супроводжуємо тих, хто не зміг приїхати через конфлікти та війни. У світі багато війн, багато конфліктів. Думаючи про цей континент, я відчуваю великий смуток за дорогу Україну, яка дуже страждає, — мовив далі Папа, перерваний оплесками, і продовжив: — Друзі, дозвольте мені, старшому, поділитися з вами, молодими людьми, мрією, яку я ношу в серці: це мрія про мир, мрія про те, щоб молоді люди молилися за мир, жили в мирі та будували мирне майбутнє».

 

 

 

Святіший Отець заохотив через молитву «Ангел Господній» ввірити майбутнє людства в руки Марії, Цариці миру. «А коли повертатиметеся додому, будь ласка, і надалі моліться за мир. Ви є знаком миру для світу, свідченням того, як національності, мови й історії можуть об’єднувати, а не розділяти. Ви — надія іншого світу. Дякую вам за це. Вперед!» — закликав Наступник святого Петра, та оголосивши про місце проведення наступного СДМ, скерував останні слова подяки «двом особливим особам, головним дійовим особам цієї зустрічі»: Господу Ісусові та нашій Матері Марії.

 

 

 

 

 

 


Vatican News