Донецький екзархат

Донецький екзархат

Українська Греко-Католицька Церква

Блаженніший Святослав привітав пластунів із нагоди проведення XXI Зборів Конференції українських пластових організацій

17 Листопада 2023

Блаженніший Святослав привітав пластунів із нагоди проведення XXI Зборів Конференції українських пластових організацій

Отець і Глава УГКЦ Блаженніший Святослав привітав пластунів в особі високоповажного головного сеньйора Мирона Спольського, голови Головної пластової булави, з нагоди XXI Зборів Конференції українських пластових організацій, які вперше в історії відбуваються у Польщі.

 

 

«На початку зборів запрошую вас пригадати слова пластової присяги: „Присягаю своєю честю, що робитиму все, що в моїх силах, щоб бути вірним Богові й Україні“. Їх промовляє кожен пластун перед тим, як стати членом вашої організації. Їх промовляли і ваші славні попередники понад століття тому, коли була заснована ваша організація, і пізніше, коли наша Церква була ліквідована і діяла в підпіллі, а ідея незалежної України — жорстоко переслідувана», — попросив Предстоятель УГКЦ.

 

 

«Можливо, ще декілька років тому, — пише Глава Церкви в листі-привітанні, — складаючи цю присягу, ваші новаки вповні не розуміли, скільки сил потрібно докласти, щоб дотримати її. Однак сьогодні, під час цієї жорстокої війни, уже багато хлопців і дівчат, які належали до „Пласту“, відійшли на „вічну стійку“ до Господнього престолу».

 

 

«Хай їхнє місце на землі займуть побратими і посестри, які гідно продовжать їхню боротьбу. Саме в горнилі важких випробувань, принесених цією війною, гартується гасло, яке у скороченій версії звучить як „Бог і Україна!“» — побажав Патріарх.

 

 

«Користаючи з нагоди проведення цих пластових зборів, схиляю голову перед усіма вами за найдорожчу жертву, яку ви склали, — життя ваших побратимів. Молюся і вірю, що вона принесе стократні плоди. Прикликаю на вас Святого Духа, щоби, скріплені Його силою, ви могли гідно служити народу України. Як завдаток щедрих Божих дарів, уділяю вам архиєрейське благословення!» — додав Блаженніший Святослав.

 


Джерело: Департамент інформації УГКЦ