Донецький екзархат

Донецький екзархат

Українська Греко-Католицька Церква

Душпастирський візит та відкриття 2-х катехитичних шкіл: владика Максим Рябуха відвідав Кривий Ріг

16 Жовтня 2023

Душпастирський візит та відкриття 2-х катехитичних шкіл: владика Максим Рябуха відвідав Кривий Ріг

Впродовж 14-15 жовтня, єпископ-помічник Донецького екзархату Максим Рябуха здійснив душпастирський візит до Кривого Рогу. Єпископ відвідав парафію Пресвятої Трійці та парафію Святого Миколая Чудотворця, на яких відбулися офіційні відкриття катехитичних шкіл.

 

 

Візит розпочався в суботу, 14 жовтня, з урочистої зустрічі владики Максима перед входом до храму Пресвятої Трійці. Отець Ігор Дмитришин, адміністратор парафії, разом з вірними радо зустрічали єпископа з щирими відкритими серцями. Опісля розпочалася Архиєрейська Божественна Літургія, яку у співслужінні о. Ігора Дмитришина та отця-диякона Станіслава Старинського звершив владика Максим.

 

 

«Кожен з нас є живою цеглиною Христової Церкви. Без нас Церква не була би такою світлою та сповненою живого знаку Божої любові на нашій землі. Цей день є свідченням Божої турботи, опіки та проводу. Колись був час, що на нашій землі не можна було відкрито молитися і визнавати, що ми є дітьми Єдиного Бога. Молилися у закутках, у тиші передавали від бабусів і дідусів дітям і внукам нашу віру. Сьогодні маємо велику радість мати свободу нашого духовного життя, яке Бог невтомно супроводжує»,- пригадав у проповіді єпископ. 

 

 

Опісля Літургії відбулося відкриття та освячення катехитичної школи ім. Блаженнішого Любомира Гузара при парафії Пресвятої Трійці. Тож від тепер діти зможуть пізнавати християнську віру та вчення, розвивати свої таланти та здібності і, звісно ж, пізнавати краще Ісуса Христа.

 

 

 

 

 

 

Ввечері владика Максим завітав на формаційну зустріч молоді, яку організувала Молодіжна Комісія Донецького екзархату. Спершу молодь спільно з єпископом помолилися, а після мали час для знайомства та спілкування в теплій дружній атмосфері.

 

 

Ранок неділі розпочався на парафії Святого Миколая Чудотворця, куди вперше з візитом приїхав владика Максим. Парафіяни та адміністратор парафії о. Іван Талайло з хлібом і сіллю радо зустрічали архиєрея. Після цього духовенство та віряни увійшли до храму, щоб спільно помолитися Господу.

 

 

 

 

 

 

В часі своєї проповіді владика Максим пригадав про святих отців VII Вселенського Собору, яких згадувала Церква тієї неділі, та їхній внесок у розвиток Церкви.

 

«Отці, які зібралися на 7-му Соборі в Нікеї 787 року, довго роздумуючи, молячись та обговорюючи між собою, утвердили та пригадали усьому християнському світові, що через ікону і молитву перед іконою ми завжди возносимося до Бога. Бо ікона є наче вікном до вічності та вічного Бога», – зауважив архиєрей.

 

 

 

 

 

 

Після спільної молитви було зачитано декрет про відкриття на парафії катехитичної школи ім. Андрея Шептицького та призначення там директором катехитку Катерину Хомин. Відтак було освячено приміщення школи, де менші парафіяни, а також дорослі пізнаватимуть ближче Ісуса Христа та життя разом із Ним.

 

 

 

 

 

 

Завершився дводенний візит зустріччю із катехитами Донецького екзархату, які приїхали до  Кривого Рогу на збори для обговорення робочих питань та планів на новий навчальний рік. В межах зустрічі було також вручено 51-е благословення на катехитичну діяльність протягом 2023-2024 навчального року.

 

 

 


Ангеліна Вовк, прес-служба Донецького екзархату