Донецький екзархат

Донецький екзархат

Українська Греко-Католицька Церква

Курія Донецького екзархат зустрілася на зборах та підбила підсумки року

15 Грудня 2023

Курія Донецького екзархат зустрілася на зборах та підбила підсумки року

14 грудня 2023 року в Курії Донецького екзархату відбулися звітні збори протопресвітерів, які очолили владика Степан Меньок, екзарх Донецький, та єпископ-помічник Донецького екзархату Максим Рябуха. В рамках зустрічі було обговорено поточні питання, підбито підсумки року та обговорено плани на наступний рік.

 

 

Після спільної молитви до священників зі вступним словом та доповіддю звернувся владика Максим Рябуха, розповівши про свій перший рік єпископства, враження від екзархату та плани на подальше служіння. “За цей рік я помітив, що в екзархаті панує дух єдності. У різних викликах і проблемах, які постають перед нами, ми точно як одна незламна сім’я. Це величезна сила, бо коли є така духовна єдність набагато легше крокувати, служити і діяти”, – зауважив Протосинкел Максим.

 

 

Опісля про стан Донецького екзархату та зміни від початку повномасштабного вторгнення доповів о. Андрій Бухвак, канцлер Донецького екзархату. Зокрема, було зауважено, що з 72 існуючих парафій до початку війни в 2014 року діючих на сьогодні є 38 парафій екзархату. Наступними були доповіді: о. Василя Пантелюка щодо соціального служіння, о. Петра Цідило про становище та зміни монаших спільнот в Донецькому екзархаті, о. Івана Талайло щодо справ місійного служіння, п. Зіти Воробйової про катехитичне служіння в екзархаті, о. Івана Василенка, який доповів про медичне капеланство, о. Романа Братковського щодо діяльності Комісії тверезості, о. Владислава Ігнатюка стосовно результатів діяльності Комісії екуменізму та о. Василя Іванюка, який розповів про стан військового капеланства.

 

 

 
 
 
 

Ангеліна Вовк, прес-служба Донецького екзархату