Донецький екзархат

Донецький екзархат

Українська Греко-Католицька Церква

“Моє батьківське звернення до захисників нашої Вітчизни” – владика Степан Меньок

31 Травня 2023

“Моє батьківське звернення до захисників нашої Вітчизни” – владика Степан Меньок

«Лайливі слова, або нецензурна лексика»

 

Пригадаймо собі, скільки разів ми були свідками лайливих слів, які перепліталися різними матюками. На душі стає дуже важко, ніби хтось тебе обкидав нечистотами. І потім дивишся на цю особу, або ж на групу осіб, і думаєш, яка це велика чеснота, не говорити таких слів. Ось тут виникає питання, а потім і ствердження, що виховний процес є важливішим від надання освіти.

 

 

Коли чуються лайливі слова з уст наших недругів, і то при розмові зі своїми рідними, то якось прощається їм, бо така реальна дійсність. Може матюкатися навіть малюк, який не хоче йти в дитячий садок – оце для мене вже було таким разючим відкриттям, що я не міг повірити. Але, коли середовище в якому живе така дитина, є заповнене такими словами, то звичайно дитина наслідує те, що чує. Гірко. Але діти це дзеркало батьків.

 

 

Коли слухаєш команди і розпорядження російських офіцерів, переплетені нецензурними словами, перед нами стоїть модель радянської армії. Але як бачимо, «прогрес» в цьому плані, пішов далеко вперед, а з тим і деградація людини.

 

 

Не враховується такий фактор, що кожний матюк відкриває діру в нашій духовній оболонці, якою захищене наше тіло, через яку диявол має доступ до душі і тіла. Тіло стає вразливим на поранення, як кулями так і осколками, які ангел може відвести. Ми самі робимо вразливим наші душі і тіла, добровільно віддаючи їх на знищення. Більшість людей про це навіть не знає.

 

ПАМ’ЯТАЙ ПРО ЦЕ НАШ ЗАХИСНИКУ! КОЖЕН МАТЮК – ЦЕ ВІТАННЯ З ДИЯВОЛОМ!

 

 

Іван Белявський – доктор біологічних наук констатує факт, який досліджував багато років, що люди які матюкаються виглядають набагато старшими від свого паспортного віку, частіше хворіють і швидше вмирають. Навіть діти, які, ще є в утробі матері, яка матюкається, вже народжуються із спадковими хворобами.

 

 

Через нецензурні слова руйнується генетичний код, і запускається програма на самознищення на клітинному рівні.

 

 

Слово, це чуттєвого характеру знак для вираження наших понять назовні. Ці поняття, які формуються в нашому розумі чи фантазії, їх ще називають ідеями, які штовхають до вчинків людину і через них, вона в такий спосіб укладає своє життя.

 

 

Недаремно кажуть: які думки таке й життя, яке життя така й смерть, яка смерть така й вічність. Ісус таким вмістилищем наших бажань називає – СЕРЦЕ.

 

«Бо де скарб твій, там буде й серце твоє (Мт.6.21).

«Добра людина із доброї скарбниці серця добре виносить, а лиха із лихої виносить лихе. Бо чим серце наповнене, те говорять уста його!» (Лк.6.45).

«Серце чисте створи в мені Боже духа правого обнови в нутрі моєму» (ПС.50).

«Блаженні чисті серцем бо вони Бога побачать» (Мт.5.48).

«Кажу бо вам: За кожне пусте слово, яке скажуть люди, – дадуть відповідь судного дня за нього. Бо за словами твоїми будеш виправданий і за словами твоїми будеш засуджений.” (Мт.12. 36-37).

 

 

Сила слова є дуже велика, ми навіть не уявляємо наскільки воно впливає як на нас так і на навколишнє середовище. Сила молитви, про яку не потрібно говорити, вона проявляється в багатьох випадках.

 

Наприклад: свячена вода, яка має властивість довший час не псуватись, змінює свою структуру, отримує цю властивість через молитву священнослужителя. Це можна побачити на візерунках кристаликів замерзлої води, як свяченої так і взятої з крана водопроводу. В першому випадку кристалики дуже гарні,  зірочки геометричної форми, а в другому-неправильні, деформовані.

 

 

Я вже не кажу про слова освячення промовлені священнослужителем, над хлібом і вином, які стають Тілом і Кров’ю воскреслого Ісуса Христа в часі Святої Літургії. Євангелист Іван починає своє Євангеліє (добра новина) такими словами: “Споконвіку було Слово, і з Богом було Слово, і Слово було – Бог.
 З Богом було воно споконвіку”. 
Слово – Бог. І « І Слово стало тілом, і оселилося між нами, і ми славу його бачили – славу Єдинородного від Отця, благодаттю та істиною сповненого» (1.14). «Ніхто й ніколи Бога не бачив. Єдинородний Син, що в Отцевому лоні, – той об’явив» (1.18).

 

 

Друга Особа Пресвятої Трійці, – Син Божий, це повна відбитка Ідеї, або Поняття Отця-Бога. Прийти до Отця найкращий спосіб через Сина, або Вочоловіченого Ісуса Христа. «ТОЙ ЩО Є», ВІН ЖЕ «ЯГВЕ», ВІН ЖЕ У ГРЕЦЬКІЙ МОВІ « ГО ТЕ ОН»,  ЛАТИНСЬКОЮ «ЕНС А СЕ».

 

 

Бачимо, яку позитивну інформацію несе ця фраза про «СЛОВО», коли Син Божий взяв таку назву для себе.

 

Я противник матюкальних слів, тому шо вони несуть негативну енергетику і тим самим ослаблюють духовний захист людини. Про це ніде не говориться.

 

 

«Мені не дуже приємно, коли в містах вішають біл-борди і сіті-лайти з нецензурщиною. Все ж таки діти формуються і вони це бачать. І я б не хотіла, щоб матюк ставав для дітей повсякденним життям. І тут питання не в українській мові, а просто в загальній культурі. Навіть якби ми англійською послуговувались, я б теж не хотіла, щоб були матюки», – каже пані Рудницька “Радіо Свобода”.

 

 

“Бо людина не народжена для війни, вона не готова бачити кожного дня шалену кількість смертей і таке інше. І, як я зараз розумію, – це захисна реакція організму на такий надпотужний стрес”. Так стверджує одна читачка, даючи коментар на подібну статтю. Але це неправда.

 

 

Я б хотів звернутись до наших воїнів. Не матюкайтеся, це не полегшить і не захистить вашу душу, це- самообман. Старайтесь більше молитись. Боже поможи! Боже рятуй! Боже просвіти! Дай сили все це перенести! Амінь!

 

 

 


Вл. Степан Меньок, екзрах Донецький, УГКЦ