Донецький екзархат

Донецький екзархат

Українська Греко-Католицька Церква

«Мусимо зробити собі постанову як маємо жити далі», — владика Степан під час екзархійного нічного чування у Запоріжжі

25 Лютого 2023

«Мусимо зробити собі постанову як маємо жити далі», — владика Степан під час екзархійного нічного чування у Запоріжжі

В ніч на 25 лютого, у річницю з дня початку повномасштабного вторгнення російської федерації проти України, в Запоріжжі відбулося нічне молитовне чування молоді Донецького екзархату.


Духовенство та віряни зібралися у храмі Матері Божої Неустанної Помочі на молитовне чування, щоб помолитися за закінчення війни, перемогу над ворогом та звільнення всіх полонених. Спільну молитву провадив владика Максим Рябуха спільно з о.Олександром Богомазом. Долучилися до чувань також і семінаристи з Київської Трьохсвятительської духовної семінарії, сестри ЧСВВ із Запоріжжя та о.Юрій Селін. Кожен з присутніх мав також можливість приступити до Таїнства Покаяння чи поспілкуватися з духівником.  


Моління розпочалися із молебня до Пресвятої Богородиці, який очолив владика Степан Меньок, екзарх Донецький. Під час своєї проповіді єпископ пригадав про важливість духовної опіки над українськими воїнами та молитви за полонених. Зокрема, ще раз наголосив згадувати у своїх молитвах та просити Господа про звільнення з полону о.Богдана Гелети та о.Івана Левицького.


«Щоб Матір Неустанної Помочі, в храмі якої ми молимося, простягла свою руку, свій омофор над нашим українським народом і дала нам свободу. І ми мусимо зробити собі постанову як маємо жити далі», – зазначив владика Степан.


Продовжились чування молитвою на вервиці за завершення війни, збереження кожного життя, а також за фізичне та духовне зцілення для всіх постраждалих від війни.Ближче до опівночі, владика Максим Рябуха звершив Архиєрейську Божественну Літургію.


«Час, в якому ми живемо, є особливим. І цей день, що вже добігає кінця, він також історично є особливим. Ми згадуємо початок повномасштабної війни. Через це ми сьогодні зібралися, аби просити у Бога ласку чим скорішої перемоги. Коли ми думаємо про сьогоднішній день, усе наше життя ми маємо пам’ятати, що цей день став початком перемоги добра над злом», – наголосив владика Максим.По завершенні Літургії прочани роздумували на недільним уривком Євангелія у форматі Lectio Divina, молилися вервицю та прославляли Господа у піснях і танці.Завершенням чувань стало суботнє богослужіння за усопших, в часі якого згадували і полеглих українських героїв та загиблих внаслідок російсько-української війни.   Прес-служба Донецького екзархату