Донецький екзархат

Донецький екзархат

Українська Греко-Католицька Церква

ОФІЦІЙНА ЗАЯВА ДОНЕЦЬКОГО ЕКЗАРХАТУ УГКЦ З ПРИВОДУ НЕЗАКОННОГО АРЕШТУ СВЯЩЕННИКІВ У БЕРДЯНСЬКУ

24 Листопада 2022

ОФІЦІЙНА ЗАЯВА ДОНЕЦЬКОГО ЕКЗАРХАТУ УГКЦ З ПРИВОДУ НЕЗАКОННОГО АРЕШТУ СВЯЩЕННИКІВ У БЕРДЯНСЬКУ

Офіційна заява Донецького екзархату УГКЦ з приводу незаконного арешту священнослужителів у Бердянську

 

У ці важкі для нашого народу часи, коли ми є свідками численних болючих жертв військового лихоліття,  з великим жалем і болем приймаємо звістку про безпідставне і незаконне викрадення й ув’язнення двох священнослужителів Донецького Екзархату УГКЦ в м.Бердянську: ієромонаха Івана Левицького, настоятеля храму Різдва Пресвятої Богородиці, що у м. Бердянськ, та о. Богдана Гелети, сотрудника того ж храму, російською «адміністрацією», що встановлена на територіях, захоплених російськими військами.

 

Після публікації у декількох інформаційних ресурсах (в тому числі і в російських ЗМІ), повідомлень про затримання в Бердянську українських священників, через нібито, знайдену у них росгвардійцями вибухівку, зі звинуваченням в «підривній» і «партизанській» діяльності, спрямованій проти представників російських військ, котрі знаходяться  в м. Бердянську, відчуваємо обов’язок зробити офіційну заяву:


1) дані священники знаходяться у місці власного священичого служіння на цілком законних підставах, провадячи свою статутну діяльність у місцевій парафії впродовж  більш ніж трьох років, голосячи Слово Боже, яке є миром для кожної людини.


2) від моменту початку повномасштабної війни російських військ на території України і до дня їхнього арешту з боку представників російських спецслужб, не було зауважень і вся їхня діяльність не виходила поза рамки їхніх душпастирських обов’язків та була предметом докладної звітності, з їхнього боку, церковній владі.

 

3) на момент обшуку в храмі та прилеглих до нього парафіяльному домі й технічних приміщеннях парафії, обидва священники були вже арештованими, тобто вони ніяким чином не могли контролювати даних приміщень та дій росгвардійців. Вони не можуть нести жодної відповідальності за нібито знайдені в них зброю та боєприпаси. Це явний наклеп і фальшиве обвинувачення.


4) аналіз бібліотечних фондів даної парафії, представлений у журналістському репортажі каналу «Звезда», викликає просто подив і здивування, у будь-кого, хто має бодай поверхове знання європейської історії минулого століття. Такий аналіз можна сприймати тільки і виключно в якості або невдалого журналістського жарту, або ж як дешевий засіб умисної дискредитації священнослужителів УГКЦ в стилі найпримітивніших наклепів на нашу Церкву з боку безбожницького комуністичного режиму екс-СРСР. Такі методи використовувалися тогочасними органами державної безпеки для фізичної ліквідації єпископів, священників  і  вірних в період від Другої світової війни і до моменту падіння Радянського Союзу; І такий метод знову використав журналіст.

5) сам факт подібної поведінки представників російської місцевої влади по відношенню до священнослужителів УГКЦ може мати лише одну оцінку – цілковите нехтування основоположними принципами права людини.

 

Поява у пропагандистському російському інформаційному просторі зумисно сфабрикованого брехливого звинувачення у зберіганні зброї та вибухівки, духовних осіб, в яких і на думці не було таке чинити, тому що для нас наймогутніша сила є Бог, це сталося після того, як СБУ зробила обшуки в Києво-Печерській Лаврі, бо перед тим їх ні в чому не обвинувачували, свідчить про намір застосовувати подальший терор до ув’язнених отців. І про те, що в містах півдня України російська адміністрація діє за методами більшовицьких спецслужб.

 

Тільки через вірність Богові і Церкві отцям-душпастирям інкримінуються вищезгадані «звинувачення».

 

Враховуючи вищесказане, вимагаємо якнайшвидшого звільнення з-під варти та з ув’язнення наших священників – ієромонаха Івана Левицького, та ієромонаха Богдана Гелети, а також забезпечення їх безперешкодного законного служіння духовним потребам вірним УГКЦ, котрі проживають у м. Бердянську.

 

Просимо максимального поширення інформації з метою звільнення полонених отців. Звертаємося до владних структур і всіх людей доброї волі, з проханням долучитися до справи звільнення священиків, а також про посилену молитву в цьому наміренні.

 

Милосердний Боже, вислухай наші молитви!